S.T.A.L.K.E.R. 2 - co dalej z grą ukraińskiego studia?

GSC Game World wydało wczoraj oświadczenie w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. A co dalej z najnowszą grą tego studia?

Studio podało też numer rachunku bankowego, na który można wpłacać pieniądze na rzecz ukraińskich sił zbrojnych.

S.T.A.L.K.E.R. 2 - co dalej z grą?

Jak wiadomo, GSC Game World od dłuższego czasu pracuje nad wyczekiwanym sequelem gry S.T.A.L.K.E.R. Jak rosyjska inwazja wpłynie na ich przebieg? Na tę chwilę nie wiadomo nic o wstrzymaniu projektu, ale sytuacja jest na tyle dynamiczna i trudna do przewidzenia, że nie można wykluczyć żadnego scenariusza. Tym bardziej że GSC Game World swoją siedzibę ma w Kijowie, który od wczoraj bombardują rosyjskie wojska.

Reklama

Z drugiej strony w takiej branży, jak gamedev, możliwe jest stosunkowo szybkie przeniesienie biura, pracowników oraz przynajmniej części infrastruktury w niemal dowolne inne miejsce. Nie byłoby to dla nas zaskoczeniem, gdyby twórcy S.T.A.L.K.E.R. 2 zdecydowali się na taki ruch. Premiera ich najnowszej gry jest planowana na 8 grudnia, w wersjach na PC, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Całkiem prawdopodobne, że nawet w dalszej przyszłości nie trafi ani na PlayStation 4, ani na PlayStation 5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: S.T.A.L.K.E.R. 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy