Sony zmuszone przez Federalną Komisję Handlu do ujawnienia tajemnicy!

Wygląda na to, że Sony nie tylko będzie miało problemy, żeby zablokować umowę pomiędzy Microsoftem a Activision, ale te samo może narobić sobie problemów. Federalna Komisja Handlu pozna wszystkie tajemnice umów na wyłączność, które Sony zapewne chciałoby zachować dla siebie.

Jakiś czas temu dość głośnym echem odbiły się informacje, że Sony za wszelką cenę stara się uniemożliwić niektórym grom pojawienie się na konsolach Xbox. Wśród producentów takich gier znalazły się między innymi polski Bloober Team z ich remake’iem Silent Hill 2 oraz twórcy Final Fantasy XVI.

Reklama

Microsoft postanowił wykorzystać argumenty Sony przeciwko nim samym i wezwał firmę do udostępnienia dokumentów opisujących podobne umowy. Sony co prawda próbowało uniemożliwić odtajnienie dokumentów, porównując wręcz żądania Microsoftu do "molestowania", ale ich opinii nie podziela Federalna Komisja Handlu, która analizuje umowę Microsoftu i Activision oraz jej wpływ na przyszłość branży. Komisja, a dokładniej jej główny sędzia domaga się ujawnienia każdej umowy, jaką Sony zawarło z twórcami gier, którzy nie należą do ich wewnętrznych studiów.

W tej sytuacji i tak Sony ma się z czego cieszyć, bo finalnie FTC chce ujawnienia umów zawartych od 1 stycznia 2019 roku, natomiast Microsoft domagał się dostępu do dokumentów aż od 2012 roku. Jeżeli w ujawnionych dokumentach znajdą się dowody na to, że Sony faktycznie robiło co mogło, by wykluczyć dostępność pewnych gier na Xboxach, japońska korporacja może mieć spore problemy - na pewno ucierpi wtedy także jej wizerunek.

Na tym jednak nie koniec - według najnowszych informacji podanych przez Reutersa, Unia Europejska, która do tej pory również miała dogłębnie analizować nową umowę między Microsoftem i Activision, ma się ponoć przygotowywać do jej zaakceptowania. Jeśli do tego faktycznie dojdzie, Microsoft zyska ogromnego sprzymierzeńca i będzie o krok bliżej podpisania kontraktu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy