"Final Fantasy XVI" po raz pierwszy w historii otrzyma polskie tłumaczenie!

​"Final Fantasy XVI" to gra, na którą czeka wielu milionów gier fantasy. Legendarna produkcja studia Square Enix będzie miała swoją kontynuację już w czerwcu tego roku. Okazuje się, że polscy gracze zostali docenieni przez twórców.

Final Fantasy jest legendą

Seria gier, filmów i mangi Final Fantasy pochodzi z japońskiego studia Square Enix. Skupia się ona na połączeniu fantastyki oraz fantastyki naukowej. Pierwsze Final Fantasy zostało wydane już w 1987 roku przez studio Square. Projekt był bardzo udany finansowo. Gra niespodziewanie uratowała przedsiębiorstwo produkujące tytuł od bankructwa i pomogło utrzymać się na rynku.

W kolejnych latach były wydawane następne części. Produkcja z czasem osiągnęła status legendarnej, sprzedając kopie w ogromnych nakładach. Obecnie seria "Final Fantasy" należy do jednej z najbardziej epokowych gier w dziejach gamingu.

Reklama

Ostatnią do tej pory wydaną częścią jest "piętnastka" z 2016 roku. Produkcja była świetnie oceniona przez krytyków i środowisko graczy. Square Enix zapowiedziało kolejne wydanie na 2023 rok. Dokładniej premiera "Final Fantasy XVI" ma nastąpić 22 czerwca. Dowiadujemy się coraz więcej informacji na temat najnowszej części. Nowe wieści ucieszą graczy z naszego kraju.

"Final Fantasy XVI" będzie po polsku!

Wokół tłumaczeń gier narosło kilka kontrowersji w ostatnich latach. Między innymi włoscy gracze głośno narzekali na to, że ich narodowy język nie był jedną z opcji wyboru w "Dying Light 2". Mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego bojkotowali ten tytuł, co odbiło się dosyć szerokim echem. Square Enix tym razem ma świetne wieści dla polskiej społeczności.

Producenci potwierdzili bowiem, że polska wersja językowa znajdzie się wśród dostępnych w "Final Fantasy XVI". Warto jednak uściślić, że nie będzie to polska wersja dźwiękowa, a jedynie napisy. Mimo wszystko, taka informacja powinna wzbudzić dużo entuzjazmu.

Kilka miesięcy temu wielu dziwiło się, że "Resident Evil: Village" oraz dodatki do tego horroru były zupełnie pozbawione polskiego języka. Jak widać, Square Enix nie będzie podążało tą drogą i doceni obecność naszych rodaków na rynku gamingowym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Final Fantasy XVI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy