Silent Hill - prace nad nową odsłoną trwają? Wyciekły materiały

​Społeczność fanów serii Silent Hill zaciera ręce. Do sieci trafiły nowe doniesienia o możliwej kontynuacji.

Dusk Golem, znany branżowy insider, pochwalił się informacjami na temat powstającego już rzekomo sequela serii Silent Hill. Co więcej, informator opublikował parę screenów, które - jak twierdzi - pochodzą z nowej odsłony kultowego cyklu survival horrorów.

Nie pisalibyśmy o tym, gdyby nie fakt, że Dusk Golem do tej pory sprawdzał się jako autor nieoficjalnych doniesień o powstających grach wideo. Jego wiadomości niejednokrotnie okazywały się prawdziwe.

Reklama

Materiały opublikowane przez Dusk Golema, pochodzące podobno z nowego Silent Hilla, zniknęły już z miejsca pierwotnej publikacji. Leaker otrzymał ostrzeżenie od Twittera z powodu naruszenia praw autorskich.

I to może być najważniejsza część w całej tej historii. Gdyby nic nie było na rzeczy, raczej nikt nie domagałby się od Dusk Golema usuwania screenów. Leaker zaznaczył jednocześnie, że screeny są dosyć stare - pochodzą z 2020 roku.

Silent Hill - sequel od polskiego Bloober Team?

Już od jakiegoś czasu spekuluje się, że kontynuację serii Silent Hill może stworzyć polskie studio Bloober Team, znane m.in. z takich tytułów, jak Layers of Fear, Observer, Blair Witch czy The Medium.

Krakowski deweloper nie tylko specjalizuje się od dłuższego czasu w tworzeniu interaktywnych horrorów, ale też podpisał w ubiegłym roku umowę o strategicznej współpracy z Konami, czyli właścicielem praw do marki Silent Hill.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy