Reklama

Silent Hill - kolejną odsłonę serii stworzą Polacy?

​Bloober Team podpisało umowę o współpracy strategicznej z japońskim koncernem Konami. To przełomowy etap w historii krakowskiego dewelopera.

Bloober Team z każdym rokiem wspina się coraz wyżej po szczeblach deweloperskiej kariery. Jeszcze niedawno wydawało się, że studio zbliżyło się do szczytu swoich możliwości, podejmując bliską współpracę z Microsoftem (jej efekty było widać przy ostatnich dwóch produkcjach zespołu - Blair Witch oraz The Medium). Okazuje się jednak, że ambicje jego właścicieli są o wiele większe.

Bloober Team poinformował o podpisaniu umowy o współpracy strategicznej z Konami, czyli olbrzymim japońskim wydawcą, odpowiedzialnym m.in. za serie Castlevania, Pro Evolution Soccer, Metal Gear Solid oraz Silent Hill. Choć póki co nie wiadomo, jakie wspólne projekty będą realizować oba przedsiębiorstwa, branżowi eksperci oraz sami gracze zaczęli od razu snuć domysły, że jednym z nich może być kontynuacja cyklu Silent Hill.

Reklama

Można powiedzieć, że byłaby to naturalna kolej rzeczy. W końcu Bloober Team to studio, które już dawno zadomowiło się w niszy twórców wirtualnych horrorów. W przeszłości krakowski producent dostarczył nam takich tytułów, jak Layers of Fear (dwie odsłony), Observer, Blair Witch oraz The Medium. Co prawda, żadna z nich nie osiągnęła poziomu nawet zbliżonego do kultowej, drugiej części Silent Hilla, ale większość z nich mogłaby śmiało konkurować z ostatnimi odsłonami tej serii (pewnie pamiętacie, że od "trójki" zaczęła się powolna tendencja spadkowa).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy