Reklama

Persona 5 i Yakuza 0 nie dla graczy PC

Jeżeli waszym jedynym sprzętem do grania jest komputer i planowaliście kupić jedną z ww. pozycji, to niestety, ale musicie porzucić swoje nadzieje.

Ani na Switchu. Tak twierdzi przedstawiciel Atlusa. Ostatnio w internecie coraz większe kręgi zataczały plotki o tym, że Sega i Atlus wzorem praktycznie każdej innej japońskiej firmy zacznie portować swoje największe serie na PC - począwszy od najnowszych części Persony i Yakuzy.

Źródło tych plotek? Brak naklejki "Only on PlayStation" na ekskluzywnej Personie 5 i naklejka "PS4 Console Exclusive" na Yakuzie 0 (co jest typowym zabiegiem w przypadku gier z pecetowymi portami). Nadzieje zgasił jednak szybko John Hardin z Atlusa, pisząc: "Platformy z Personą 5: PS3, PS4. Platformy z Yakuzą 0: PS4. TYLE. Wersji na Switcha nie będzie. Na PC też. Nie mam pojęcia, o co chodzi z tymi pudełkami, to sprawa Sony".

Reklama

Cóż, to by było na tyle - japońskie oddziały Segi i Atlusa wydają się skupione na rodzimym rynku jeszcze bardziej niż typowe azjatyckie studio. Co nie znaczy, że zmiany planów "u góry" nie mogą nas jeszcze kiedyś zaskoczyć - w końcu kilkanaście miesięcy temu Hardin doczekał się krótkiej niesławy stwierdzeniem, że "jedyne, co mogę potwierdzić odnośnie Persony 5, to data wydania w 2015".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje