​Nowy kontroler dla Xboxa może mieć dotykowy ekran, ale to nie wszystko!

Jeden z najnowszych patentów firmy Turtle Beach sugeruje, że nowy pad do Xboxa może mieć wbudowanych kilka interesujących, a nawet innowacyjnych funkcji.

Firma Turtle Beach może pracować nad nowym padem do Xboxa, który może między innymi zapisywać skonfigurowane przez gracza schematy sterowania oraz łączyć się z mediami społecznościowymi - sugeruje to jeden z nowych, wypełnionych przez TB patentów.

Ekran dotykowy i wewnętrzna pamięć

Nowy kontroler miałby zostać wyposażony w ekran dotykowy, za pośrednictwem którego można będzie śledzić oraz wyświetlać informacje o postępach gracza w konkretnej grze. Na rysunkach dołączonych do patentu można zobaczyć również przyciski do zapisywania własnoręcznie ustawionych konfiguracji, jak również do łączenia się z serwisami społecznościowymi. Patent wspomina również o kompatybilności kontrolera z urządzeniami innymi niż konsola czy komputer - można się domyślać, że chodzi tu na przykład o telefon komórkowy.

Reklama

Microsoft też ma swój pomysł

Omawiany patent to nie jedyny nowy pomysł na nowy kontroler dla Xboxa. W grudniu Microsoft w swoim patencie opisał urządzenie z ekranem LCD. Ten również miałby zostać umieszczony w centralnej części kontrolera, nieco powyżej przycisków pauzy i menu kontekstowego. W tym jednak przypadku ekran miałby służyć jedynie do wskazywania czy urządzenie zostało poprawnie sparowane z konsolą.

Jednak od patentów do realnie istniejących urządzeń daleka droga i na razie nie wiadomo, czy którykolwiek z padów trafi do sprzedaży. Nie wiadomo też czy patenty dotyczą urządzeń dla obecnej generacji Xboxów, czy może już dla kolejnej? W każdym razie, wykorzystanie ekranu dotykowego wydaje się być doskonałym pomysłem, wręcz takim z gatunku “czemu nikt na to wcześniej nie wpadł".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy