E3 znowu odwołane. Tym razem powodem nie jest pandemia

​W niemal rok po ogłoszeniu, że E3 powraca po pandemicznej przerwie, ESA (organizator wydarzenia) poinformowała o jego odwołaniu także w tym roku.

Jako pierwszy o odwołaniu tegorocznego E3 poinformował serwis IGN, powołując się na dwa źródła tej informacji. Według nich, ESA powiadomiła o tym fakcie uczestników za pomocą wiadomości e-mail. W mailu padło także uzasadnienie tej decyzji - impreza ponoć nie przyciągnęła zainteresowania na poziomie takim, jakie jest niezbędne by wydarzenie odbyło się na odpowiednim poziomie.

W podsumowaniu maila znalazła się informacja, że ESA jest oddane swojej pracy i nie ma tam ani słowa o ewentualnych negatywnych konsekwencjach dla E3 w kolejnych latach. Po informacji podanej przez IGN, ESA wystosowała do mediów oficjalne oświadczenie.

Reklama

Oświadczenie zawiera również informację, że ESA oraz ReedPop (drugi współorganizator) będą dalej współpracować nad przyszłością E3. Wydarzenie miało się odbyć pomiędzy 13 a 16 czerwca w Los Angeles Convention Center i byłoby pierwszym z fizycznym udziałem gości i wystawców od 2019 roku.

Edycja w 2020 roku została odwołana z powodu pandemii, a w 2021 odbyła się jedynie w formie online. W 2022 planowano powrót, który jednak odwołano, by “skoncentrować się na odświeżonej formule". która miała wyznaczyć nowe standardy jeśli chodzi o hybrydowe imprezy branżowe tego typu. Jednocześnie od razu poinformowano, że E3 powróci w tym roku.

Dzisiejsze ogłoszenie poprzedziły doniesienia wielu dużych marek, takich jak Xbox, Nintendo czy PlayStation oraz Ubisoft o tym, że rezygnują z udziału - wiele z nich zrobiło to na rzecz własnych wydarzeń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Electronic Expo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama