Naughty Dog i nowe studio Sony pracują nad projektem z "bardzo lubianej serii"

​Sony niedawno informowało o stworzeniu nowego, wewnętrznego zespołu deweloperów. Jedna z ofert pracy zdradza, że nowy, tajemniczy zespół współpracuje nad projektem z "lubianej serii".

Ogłoszenie dotyczy rejonu San Diego, a pikanterii dodaje tej sprawie fakt, że deweloperzy zatrudnieni w drodze tej rekrutacji będą współpracować z zespołem Naughty Dog. Nowy zespół został zbudowany wspólnie z ekipą PSS Visual Arts i ma już na koncie jeden tytuł - pomoc przy rozwoju niedawno wydanego The Last of Us: Part I.

Według informacji serwisu Bloomberg, Visual Arts pierwotnie miało pomagać przy tworzeniu remake’u pierwszego Uncharted: Drake’s Fortune, ale ze względu na "naturę tego projektu" i nakłady pracy, które były wymagane do jego realizacji, priorytetem stał się remake pierwszej części The Last of Us. Ale wciąż niewykluczone jest, że doczekamy się też odświeżonej wersji Drake’s Fortune, szczególnie, że w obecnych czasach gra już dość mocno odstaje od reszty serii.

Reklama

Oprócz projektu związanego z "lubianą serią", wiadomo też, że nowe studio ma pracować nad inną grą, co do której póki co wiadomo jedynie tyle, że istnieje jej jasna wizja i plan na wydanie. Ta informacja również pochodzi z oferty pracy, tym razem dla Głównego Producenta, z co najmniej 5-letnim doświadczeniem w branży, który był odpowiedzialny za dostarczenie co najmniej dwóch gier AAA.

Co do typów nad czym może pracować nowy zespół, to opcji jest bardzo dużo. Może to być nowa gra z serii Jak & Daxter, jak również wspomniane Uncharted. Zakończenie Uncharted 4 wcale nie wyklucza kontynuacji, a od jej premiery minęło już 6 lat - całkiem długo jak na standardy tak popularnych serii.

Jak myślicie, co szykuje dla nas Sony i ich nowy zespół? Czy może być "lubiana seria", do której odnosi się ogłoszenie z ofertą pracy? Dajcie znać w komentarzach jakie są wasze typy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Uncharted 4: Kres Złodzieja | The Last of Us
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy