Reklama

​Najpopularniejsza gra na świecie? Będziecie w szoku!

Grupa badaczy ze Student Beans podjęła się dosyć nietypowego zadania i postanowiła sprawdzić, która z gier wideo cieszy się największą popularnością na rynku. Za wiodące kryterium przyjęto liczbę fraz wpisywanych w wyszukiwarce Google.

Roblox najchętniej wyszukiwaną grą w Google

Pod lupę wzięto aż 24 kraje z Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji i Australii. Wyniki tego badania mogą budzić nieco sensacji i zdziwienia jeśli przyjrzymy się im bliżej. Okazuje się bowiem, że z jakiegoś powodu największą popularnością cieszy się "Roblox".

Platforma do grania stworzona przez Roblox Corporation wiodła prym aż w 21 krajach ze wszystkich, które przebadano. Z trendu wyłamali się jedynie Niemcy, Indie i Japonia. U naszych zachodnich sąsiadów najczęściej wyszukiwaną grą były Pokemony, w Kraju Kwitnącej Wiśni - Minecraft, natomiast w Indiach popularny battle royale - PUBG: Battlegrounds.

Reklama

Resztę statystyk dosyć sensacyjnie zdominował Roblox. Największy wynik wyszukiwania odnotowano w Stanach Zjednoczonych (13,6 mln) i w Brazylii (7,5 mln). Magiczna bariera 5 mln przeforsowana została jeszcze w Turcji i Tajlandii.

Polska w czołówce Europy

Jak się okazuje, Roblox cieszy się ogromną popularnością również w Polsce. W naszym kraju zaobserwowano wynik na poziomie 2,7 mln wyszukiwań, co nawet na tle Europy jest wartością imponującą. Jeśli chodzi o Stary Kontynent, to góruje nad nami wspomniana Turcja oraz Wielka Brytania (3,4 mln).

To, że Roblox jest dużą marką, a sama gra cieszy się naprawdę dużą popularnością - wiemy nie od dzisiaj. W końcu platforma wyprodukowana przez Roblox Corporation notuje ponad 190 milionów graczy miesięcznie. Jednak sam fakt bycia na szczycie pod względem wyszukiwarki Google jest nieco zastanawiający.

Zapewne wielu byłoby w stanie w ciemno strzelać, że od Robloxa popularniejszy jest: Fortnite, PUBG, Minecraft czy League of Legends. Tak ogromne liczby - dominacja krajowa, kontynentalna i światowa po stronie Robloxa może wynikać z kilku istotnych rzeczy.

Przede wszystkim Roblox bardzo często zmaga się z wieloma problemami natury technicznej. Serwery gry mają tendencje do awaryjności, a to z kolei implikuje fakt, iż zdenerwowani, niecierpliwi gracze wpisują w sposób masowy do wyszukiwarki frazy związane z grą i ewentualnymi problemami, które w danej chwili mają miejsce.

Ruch w Google generowany może być jeszcze przez wyszukiwanie kodów na przeróżne przedmioty, bronie i inne gadżety w grze. Oprócz tego społeczność chętnie sięga po modyfikacje i rozmaite dodatki, które można zaimplementować do rozgrywki. Finalny powód, który może przybliżyć nieco tajemnicę popularności Robloxa to wyszukiwanie transmisji na żywo w platformach streamerskich Twitch oraz YouTube.

Roblox. Co to za gra? Z czego wynika popularność platformy?

Roblox to platforma do gier, która pojawiła się na rynku w 2006 z inicjatywy wspomnianego wcześniej Roblox Corporation. Pierwotnym celem Robloxa była zabawa i edukowanie młodszych wiekowo graczy. Platforma rozrosła się jednak do niebotycznych rozmiarów. Wszystko za sprawą mnogości wariantów, które jest w stanie zaoferować i niewielkich wymagań sprzętowych. Po tytuł można sięgać nie tylko na komputerach i konsolach Xbox, ale również gra swoją obecność zaakcentowała na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android.

Roblox przyciąga wszystkich, którzy chcą wyzwolić z siebie dodatkowe pokłady kreatywności. Silnik gry oferuje zróżnicowane rozgrywki, więc pola do działania jest naprawdę wiele. Przy okazji można oczywiście spotkać się ze swoimi znajomymi...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama