Reklama

​Najpopularniejsza gra na świecie? Będziecie w szoku!

Grupa badaczy ze Student Beans podjęła się dosyć nietypowego zadania i postanowiła sprawdzić, która z gier wideo cieszy się największą popularnością na rynku. Za wiodące kryterium przyjęto liczbę fraz wpisywanych w wyszukiwarce Google.

Roblox najchętniej wyszukiwaną grą w Google

Pod lupę wzięto aż 24 kraje z Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji i Australii. Wyniki tego badania mogą budzić nieco sensacji i zdziwienia jeśli przyjrzymy się im bliżej. Okazuje się bowiem, że z jakiegoś powodu największą popularnością cieszy się "Roblox".

Platforma do grania stworzona przez Roblox Corporation wiodła prym aż w 21 krajach ze wszystkich, które przebadano. Z trendu wyłamali się jedynie Niemcy, Indie i Japonia. U naszych zachodnich sąsiadów najczęściej wyszukiwaną grą były Pokemony, w Kraju Kwitnącej Wiśni - Minecraft, natomiast w Indiach popularny battle royale - PUBG: Battlegrounds.

Reklama

Resztę statystyk dosyć sensacyjnie zdominował Roblox. Największy wynik wyszukiwania odnotowano w Stanach Zjednoczonych (13,6 mln) i w Brazylii (7,5 mln). Magiczna bariera 5 mln przeforsowana została jeszcze w Turcji i Tajlandii.

Polska w czołówce Europy

Jak się okazuje, Roblox cieszy się ogromną popularnością również w Polsce. W naszym kraju zaobserwowano wynik na poziomie 2,7 mln wyszukiwań, co nawet na tle Europy jest wartością imponującą. Jeśli chodzi o Stary Kontynent, to góruje nad nami wspomniana Turcja oraz Wielka Brytania (3,4 mln).

To, że Roblox jest dużą marką, a sama gra cieszy się naprawdę dużą popularnością - wiemy nie od dzisiaj. W końcu platforma wyprodukowana przez Roblox Corporation notuje ponad 190 milionów graczy miesięcznie. Jednak sam fakt bycia na szczycie pod względem wyszukiwarki Google jest nieco zastanawiający.

Zapewne wielu byłoby w stanie w ciemno strzelać, że od Robloxa popularniejszy jest: Fortnite, PUBG, Minecraft czy League of Legends. Tak ogromne liczby - dominacja krajowa, kontynentalna i światowa po stronie Robloxa może wynikać z kilku istotnych rzeczy.

Przede wszystkim Roblox bardzo często zmaga się z wieloma problemami natury technicznej. Serwery gry mają tendencje do awaryjności, a to z kolei implikuje fakt, iż zdenerwowani, niecierpliwi gracze wpisują w sposób masowy do wyszukiwarki frazy związane z grą i ewentualnymi problemami, które w danej chwili mają miejsce.

Ruch w Google generowany może być jeszcze przez wyszukiwanie kodów na przeróżne przedmioty, bronie i inne gadżety w grze. Oprócz tego społeczność chętnie sięga po modyfikacje i rozmaite dodatki, które można zaimplementować do rozgrywki. Finalny powód, który może przybliżyć nieco tajemnicę popularności Robloxa to wyszukiwanie transmisji na żywo w platformach streamerskich Twitch oraz YouTube.

Roblox. Co to za gra? Z czego wynika popularność platformy?

Roblox to platforma do gier, która pojawiła się na rynku w 2006 z inicjatywy wspomnianego wcześniej Roblox Corporation. Pierwotnym celem Robloxa była zabawa i edukowanie młodszych wiekowo graczy. Platforma rozrosła się jednak do niebotycznych rozmiarów. Wszystko za sprawą mnogości wariantów, które jest w stanie zaoferować i niewielkich wymagań sprzętowych. Po tytuł można sięgać nie tylko na komputerach i konsolach Xbox, ale również gra swoją obecność zaakcentowała na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android.

Roblox przyciąga wszystkich, którzy chcą wyzwolić z siebie dodatkowe pokłady kreatywności. Silnik gry oferuje zróżnicowane rozgrywki, więc pola do działania jest naprawdę wiele. Przy okazji można oczywiście spotkać się ze swoimi znajomymi...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy