Kilkanaście minut rozgrywki z Elex

Do sieci trafił film przedstawiający fragmenty rozgrywki z Elex - produkcji powstającej w studiu Piranha Bytes, które odpowiada za serię Gothic i Risen.

Opublikowany przez redakcję serwisu World of Elex nagranie trwa prawie trzynaście minut. Materiał składa się z ujęć pokazujących różne sekwencje, z którymi mogły się zapoznać osoby będące na tegorocznych targach E3. Sceny pochodzą z gry w niemieckiej wersji językowej, co jednak nie przeszkadza w oglądaniu.

W filmie zaprezentowano między innymi eksplorację kilku lokacji, w których natknąć się można na pozostałości zaawansowanej cywilizacji. Nie zabrakło też walki z potworami, w tym ze sporych rozmiarów olbrzymem oraz istotami przypominającymi miniaturowe dinozaury. W starciach bohater korzysta zarówno z broni białej, jak i palnej.

Reklama

Akcja produkcji osadzona na zamieszkanej przez "wielomilionową cywilizację" planecie Magalan. W świat uderza jednak kometa, co doprowadza do globalnej katastrofy. Nieliczni ocalali starają się walczyć o przetrwanie.

Asteroida przyniosła jednak nieznaną dotychczas substancję elex, która umożliwia między innymi korzystanie z magii i jest paliwem napędzającym maszyny. Osoby zażywające surowiec mogą zyskać nadnaturalne umiejętności, pod warunkiem, że wcześniej nie popadną w uzależnienie i nie zamienią się w mutanty.

Niektórym udaje się jednak opanować minerał, ale jednocześnie tracą zdolność odczuwania emocji. Wspólnie utworzyli grupę zwaną Alb. Gracze pokierują jednym z członków frakcji - mężczyzną o imieniu Jax.

Bohater zostaje wysłany na samodzielną misję, podczas której jednak rozbija się swoim szybowcem w górach. Odcięty od towarzyszy i zapasów cennego surowca po raz pierwszy od dawna zaczyna doświadczać uczuć.

Elex zadebiutuje 17 października na trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W naszym kraju gra ukaże się w wersji z polskim dubbingiem. Wspomniany gameplay można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elex
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama