​Jak w grze The Last of Us umiera Anna, matka Ellie? Wyjaśnienie postaci

Ostatni odcinek serialu The Last of Us miał wszystko, co powinien posiadać epizod wieńczący całą akcję. Producenci bliżej ukazali nam aspekt związany z odpornością Ellie na zarażenie wirusem. Ciekawa, lecz nasycona dramaturgią scena miała miejsce przy okazji spotkania Marlene z Anną - matką Ellie. W jaki sposób w grze zginęła ta druga postać?

Nim akcja dziewiątego odcinka zabiera nas w samo centrum Salt Lake City do szpitala Świetlików, mrożące krew w żyłach sceny rozgrywają się w formie retrospekcyjnej. Udział w nich bierze znana nam bohaterka Marlene oraz Anna, matka Ellie.

Producenci na ekranie przedstawiają nam moment narodzin głównej protagonistki serialu. Okazuje się, że jej matka, będąc w ciąży, została ugryziona przez zakażonego i wkrótce sama zacznie przybierać mniej ludzką postać. Anna przecina więc pępowinę. W tym samym czasie do budynku wchodzi wieloletnia przyjaciółka, Marlene. Anna powierza jej opiekę nad córką. Bohaterka umiera od strzału wykonanego przez Marlene na prośbę samej zarażonej.

Reklama

Jak Anna umiera w grze The Last of Us? Co wiemy o tej postaci?

Wątek Anny w serialu jest nieco ubogacony, szczególnie w dramatyczne akcje. W grze matki Ellie nie widzimy ani razu. Wraz z biegiem fabuły dowiadujemy się jednak, że jej śmierć nastąpiła w ciągu doby od narodzin Ellie.

To pozwala snuć domysły, że mogły wystąpić komplikacje poporodowe w związku z pojawieniem się na świecie dziewczynki. Druga teza zakłada to, co przedstawione zostało skrzętnie w serialu - Marlene odbiera życie Anny po uprzednim ugryzieniu tej drugiej przez zarażonego.

W grze pojawia się jednak inny wątek dotyczący Anny. Kobieta napisała przed śmiercią list do swojej córki. Dowiadujemy się z jego treści, że nigdy nie pałała miłością do noworodków, ale narodziny Ellie są czymś niezwykłym. Przy okazji mamy poświadczenie i dowód wielkiej przyjaźni pomiędzy Anną a Marlene. Nasza główna bohaterka dowiaduje się z listu, że to właśnie Marlene będzie w przyszłości sprawować nad nią opiekę.

"Wiem, że okażesz się kobietą, którą masz być. Daj mi powód do dumy, Ellie!" - brzmi zakończenie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy