Reklama

​iOS 16 od Apple ze wsparciem Joy-Conów i Pro Controllera od Nintendo Switch

Podczas "Worldwide Developers Conference" Apple ogłosiło najnowszą aktualizację systemu operacyjnego iOS sygnowaną numerkiem 16. Okazuje się, że zagwarantuje on wsparcie Joy-Conów i Pro Controllera do przenośnej konsoli Nintendo Switch.

Informacje te nie są jeszcze potwierdzone zarówno przez Apple, jak i przez Nintendo. Wieści dobiegły od Rileya Testuta - dewelopera, który pracuje na systemach iOS. Podczas testowania wersji beta odkrył on, iż jego kontroler Switch Pro rozpoznawany jest przez iPhone’a.

Następnie testom poddał charakterystyczne dla Nintendo Joy-Cony. Tutaj również zabieg zakończył się pomyślnie. Urządzenie od Apple rozpoznało zarówno pojedynczy kontroler, jak i połączone w jedno dwa kontrolery.

Reklama

Wsparcie potwierdzone zostało na Twitterze przez samego pracownika Apple - Nata Browna, który zwrócił uwagę, że przejścia pomiędzy trybami są bardzo proste. Wystarczy przytrzymać przez kilka sekund przyciski: od wykonania zrzutu ekranu oraz Home.

Bez wątpienia jest to świetna wiadomość użytkowników urządzeń od Apple. Premiera iOS 16 nastąpi najprawdopodobniej we wrześniu bieżącego roku i poprzedzona zostanie beta testami w okresie wakacyjnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama