Hollywood zmienia podejście do ekranizacji gier wideo po "brzydkim Soniku"

Po kontrowersjach związanych z wyglądem głównego bohatera filmu "Sonic: Szybki jak błyskawica" w Hollywood doszło do znaczącej zmiany w podejściu do adaptacji gier wideo.

Paramount Pictures, wytwórnia odpowiedzialna za przeniesienie serii Sonic the Hedgehog na ekrany kin, podkreśla, że każdy projekt filmowy oparty na grach jest teraz dokładnie analizowany, aby uniknąć podobnych wpadek. A o co dokładnie chodzi?

Marc Weinstock, dyrektor ds. marketingu w Paramount, w rozmowie z The Wall Street Journal wspominał o szybkiej reakcji na powszechne niezadowolenie fanów z pierwszego wyglądu filmowego Sonica. Postać przeszła gruntowną przemianę po tym, jak jej pierwotny wygląd spotkał się z negatywnymi reakcjami, włączając w to krytykę ze strony samego twórcy Sonica, Yuji Naki.

Reklama

Pierwsze spojrzenie na filmowego Sonica w 2020 roku wywołało falę krytyki ze strony internetowej społeczności - począwszy od jego zębów, aż po nieproporcjonalne nogi. Reżyser filmu, Jeff Fowler, przyznał, że krytyka była głośna i jasna, co skłoniło twórców do opóźnienia premiery filmu i zmiany projektu postaci, tak aby lepiej odzwierciedlał jej wygląd z gier wideo.

Efektem tych zmian jest nie tylko sukces finansowy całego brandu, który zmierza do przekroczenia progu 1 miliarda dolarów przychodu, ale także serii filmów o niebieskim jeżu - powstaje obecnie trzecia część cyklu, a także spin-off w postaci serialu telewizyjnego.

Raport The Wall Street Journal ujawnia, że producenci filmowi teraz częściej zwracają się do społeczności graczy na platformach takich jak Discord i Reddit, aby zebrać opinie na temat ekranizacji gier wideo. Ta zmiana w podejściu jest odpowiedzią nie tylko na kontrowersje wokół Sonica, ale także na rosnącą liczbę adaptacji gier, zarówno na duży ekran, jak i dla platform VOD.

Nie tylko Sonic był źródłem kontrowersji. Serial telewizyjny "Halo" od Paramount, który w którym pokazano twarz Master Chiefa (w grach zawsze zakrywaną), również wywołał podzielone reakcje wśród fanów. Kiki Wolfkill, szefowa działu rozrywki Xbox, przyznała, że choć niektóre odejścia od kanonu były trudne dla fanów, drugi sezon serialu będzie bliższy grom.

Następną dużą adaptacją gry wideo będzie serial "Fallout" na Amazon Prime, który wydaje się pozostawać wierny materiałowi źródłowemu. Marketing serialu został pomyślany tak, aby przyciągnąć fanów szukających wskazówek i easter eggów, co może świadczyć o dążeniu do uniknięcia wcześniejszych błędów i kontrowersji.

Film "Sonic: Szybki jak błyskawica" opowiada historię niebieskiego jeża Sonica, który ucieka z planety Green Hill przed złym doktorem Robotnikiem. Sonic trafia na Ziemię, gdzie poznaje Toma Wachowskiego, lokalnego szeryfa. Razem wyruszają w podróż, aby powstrzymać Robotnika przed zdobyciem mocy Sonica i zawładnięciem światem. Film otrzymał mieszane recenzje (krytycy chwalili grę aktorską i efekty specjalne, ale krytykowali fabułę i humor), ale okazał się komercyjnym sukcesem, zarabiając ponad 319 milionów dolarów na całym świecie. Miał premierę w 2020 roku, a dwa lata później doczekał się kontynuacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sonic | Hollywood
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy