GTA 6: Easter-eggi i ukryte żarty twórców w trailerze przygotowanym przez Rockstar

GTA 6 w końcu zostało oficjalnie ogłoszone. Rockstar Games opublikowało w nocy z poniedziałku na wtorek pierwszy trailer nadchodzącej gry. Jak zwykle nie zabrakło wielu nawiązań do popkultury. Jakie zabawne elementy twórcy zdecydowali się umieścić tym razem?

Zwiastun GTA 6 w końcu w sieci!

Tuż po północy studio Rockstar Games opublikowało długo oczekiwany przez miliony graczy na całym świecie zwiastun GTA 6. Pierwotnie twórcy mieli go pokazać we wtorek o godzinie 15:00 polskiego czasu, lecz wyciek materiału, który nastąpił kilkanaście minut wcześniej w mediach społecznościowych spowodował nagły ruch ze strony Rockstara. 90-sekundowe nagranie zrobiło ogromne wrażenie na internautach. Najczęściej podkreślany jest klimat prosto z Florydy i powrót do Vice City po ponad dwudziestu latach przerwy. Okazało się również, że przecieki, które były publikowane w internecie w sprawie żeńskiej bohaterki stały się prawdą.

Reklama

Będziemy mogli pokierować parą związaną z półświatkiem gangsterskim - Lucią oraz jej partnerem - Jasonem. Para jest inspirowana słynnym duetem Bonnie and Clyde, którzy siali postrach w latach 30-tych ubiegłego wieku. Pracownicy Rockstar nie byliby sobą, gdyby w trailerze nie umieścili kilku humorystycznych i ukrytych niespodzianek. Easter-eggi są bardzo ważnym elementem każdej z części Grand Theft Auto. Jakich tym razem wstawek można się doszukać w klipie?

W klipie nie brakuje nawiązań kulturowych

Gdy się dobrze przypatrzymy, na plaży w Vice City (inspirowanym Miami) widnieją parasole z napisem Sol Sisters - nie wiemy, czym zajmuje się ta firma, ale na pewno jest to gra słów z frazy "soul sisters" czyli siostrzana dusza. To dopiero początek ukrytych motywów ze strony Rockstara. Na jednym z aut przypominających Ferrari możemy zobaczyć tablicę rejestracyjną o treści "Ch33tah". Jest to nawiązanie do auta nazwanego w grze "Cheetah", które łudząco podobne jest do pojazdów słynnej włoskiej marki z Maranello.

Na kolejnych ujęciach widzimy blondwłosą kobietę, która w samym stroju kąpielowym uczestniczy w imprezie przy basenie. Górna część jej stroju jest marki Sessanta Nove, a ta swoim logotypem mocno nawiązuje do słynnego producenta Louis Vuitton. Deweloperzy nie oszczędzili nawet sobie żartu z banknotów używanych w Stanach Zjednoczonych. Na jednym z nich można wyczytać "United States of Paranoia", co jest żartem z oficjalnej nazwy kraju w języku angielskim - United States of America.

W grze pojawią się także znane już graczom fikcyjne marki - Pissweiser (producent piwa), Go Postal (placówka pocztowa) czy Weazel News - stacja telewizyjna, która ma być odniesieniem do Fox News. Tego typu wstawek jest znacznie więcej i bardziej spostrzegawczy internauci będą je zapewne odkrywać coraz więcej w kolejnych dniach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy