Grupa pracowników CD Projekt RED zakłada nowe studio!

Polski game dev wygląda obiecująco. Jeżeli zbliżająca się premiera Phantom Liberty nie jest dla kogoś wystarczająco ekscytująca, na horyzoncie pojawiło się właśnie studio Blank stworzone przez byłego reżysera Cyberpunka.

CD Projekt RED ma się aktualnie bardzo dobrze. Premiera Phantom Liberty daje nadzieje na wielki powrót Cyberpunka 2077, a ogłoszonymi niedawno projektami w uniwersum Wiedźmina trudno się nie cieszyć. Jeżeli studio nie pospieszy znów któregoś z tych tytułów, CD Projekt czeka świetlana przyszłość.

Reklama

Po tylu latach pracy na rynku nieuchronnym jest oczywiście utrata niektórych deweloperów. Część z nich wędruje później do innego, dużego studia, a inni decydują się wziąć sprawy w swoje ręce. Widzieliśmy to niedawno w przypadku reżysera Wiedźmina 3, Konrada Tomaszkiewicza, który stworzył Rebel Wolves.

Tą samą drogą powędrował Mateusz Kanik, były reżyser Cyberpunka 2077. Wraz z Jędrzejem Mrozem i Marcinem Jefimowem stworzyli nowe studio Blank z siedzibą w Warszawie. W krótkim ogłoszeniu Kanik powiedział, że planują stworzyć 60-osobowe studio i nie mogą się doczekać, żeby przywitać wszystkich nowych pracowników.

Jest oczywiście dużo za wcześnie na ogłaszanie konkretnych projektów, ale Kanik napisał, że planują dopracowane gry z naciskiem na emocję i historię. Możliwe więc, że spod skrzydeł Blank wychodzić będą single-playery.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy