Reklama

Grand Theft Auto V najdroższą grą w historii!

Grand Theft Auto V będzie ogromną grą.

I nie chodzi tylko o skalę rozgrywki (sporych rozmiarów miasto, trzech bohaterów, masa aktywności pobocznych i sieciowy moduł przypominający MMO...) - w mediach pojawiła się informacja, że GTA V jest najdroższą grą w historii branży, a mało brakowało, by było najdroższym projektem rozrywkowym w ogóle!

Reklama

Szkocka gazeta The Scotsman donosi, że Rockstar na produkcję i marketing GTA V wydało 265 milionów dolarów. To oznacza, że jest to najdroższa gra w historii branży - do tej pory tytuł ten oficjalnie należał do poprzedniej części cyklu, której stworzenie kosztowało 100 milionów dolarów.

Nieoficjalnie mówiło się jednak, że w Star Wars: The Old Republic - gwiezdnowojenne MMO od BioWare’u - wpompowano więcej, bo 200 milionów dolarów. Tych informacji na razie jednak nikt nie potwierdził. Budżet Grand Theft Auto V robi ogromne wrażenie i to nie tylko patrząc wyłącznie na wirtualną rozrywkę.

Okazuje się, że gdyby gangsterka produkcja Rockstara byłaby hollywoodzką superprodukcją, to pod względem wyłożonych na nią pieniędzy uplasowałaby się tuż za "Piratami z Karaibów: Na krańcu świata" - najdroższym filmem świata, na który przeznaczono 300 milionów dolarów. Za przygodami Michaela, Trevora i Franklina znaleźliby się "Zaplątani" z budżetem 260 milionów dolarów.

Oby gigantyczna suma wpompowana w grę przełożyła się na jej jakość. Premiera już 17 września.

Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto V | Rockstar | Take-Two Interactive | GTA V

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje