Gamescom 2022: Dead Island 2 powraca z nową datą premiery

​Po wielu latach oczekiwania na jakiekolwiek nowe informacje, Dead Island 2 powróciło. Nie można powiedzieć czy jest to powrót w glorii i chwale, przynajmniej tegoroczny Gamescom przyniósł nam nową datę premiery.

Dead Island 2 trafiło w szeregi gier-memów, o których w sumie nie wiadomo, czy jeszcze się w ogóle ukażą, a nawet jeśli - to zapewne wielu graczy już dawno utraciło zainteresowanie tytułem.

A dla producenta nie ma nic gorszego niż gra, na którą nikt nie czeka. Sytuacji nie poprawiały kolejne opóźnienia i zmiany zespołów, odpowiedzialnych za produkcję.

Dlatego chyba nowe informacje pojawiły się w ramach jednego z najważniejszych wydarzeń w branży gier w ciągu roku - na pokazie Opening Night Live podczas Gamescom 2022.

Reklama

Dead Island 2 ma być action-RPG z akcją z pierwszej osoby. Akcja będzie działa się w Los Angeles, zamkniętego wskutek epidemii, która zamienia ludzi w zombiaki.

Do miasta nikt nie wejdzie, ale też co gorsze dla gracza - nikt nie będzie w stanie z niego uciec. Niektórzy jego mieszkańcy okazali się co prawda odporni na epidemię, ale w obecnej sytuacji w sumie nie wiadomo czy to dobrze, czy źle.

Autorzy chwalą się wieloma różnymi odmianami zombiaków, z różnymi typami ataków, a co za tym idzie - całkiem pokaźny i różnorodny oręż. Grę ma cechować wysoki poziom brutalności, połączonej z bardzo specyficznym, mrocznym i wisielczym humorem - co niekoniecznie musi się spodobać wszystkim fanom serii.

Gracze będą mogli wybrać jedną z sześciu postaci bohaterów - te oczywiście również mają być zupełnie unikalne. Jeśli chodzi o tryby gry - wiadomo, że dostępna będzie kampania dla pojedynczego gracza, jak również opcja przejścia gry w coopie dla maksymalnie trojga graczy.

Premierę Dead Island 2 zaplanowano na 3 lutego.Fragmenty rozgrywki, zaprezentowane podczas tegorocznego Gamescom, możecie zobaczyć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dead Island 2 | Gamescom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy