Reklama

Far Cry 5 - dziś premiera

Dzisiaj debiutuje Far Cry 5 - kolejna odsłona cyklu strzelanek od Ubisoftu. W związku z tym opublikowano nowy zwiastun gry.

W międzyczasie pojawiły się pierwsze recenzje produkcji. Póki co cieszy się uznaniem przedstawicieli mediów - średnia ocen wersji PC i PS4 w serwisie Metacritic wynosi 81%, a w przypadku edycji Xbox One jest jeszcze wyższa i kształtuje się na poziomie 89%.

Część dziennikarzy zwraca przede wszystkim uwagę na eksplorację, która dzięki wprowadzonym zmianom jest przyjemniejsza i bardziej ekscytująca. Niektórzy twierdzą jednak, że połączenie poważnej opowieści i zwariowanej rozgrywki nie do końca się udało.

Akcję gry osadzono w znajdującym się w amerykańskim stanie Montana fikcyjnym hrabstwie Hope County, nad którym kontrolę przejęła sekta o nazwie Projekt Bram Edenu. Wcielimy się w stróża prawa (do wyboru kobieta lub mężczyzna), który zostaje wysłany z zadaniem rozprawienia się z fanatykami.

Reklama

Twórcy przygotowali otwarty świat, po którym przemieścimy się ze swobodą. W walce z kultystami wspomogą nas członkowie lokalnego ruchu oporu, którzy dysponują zróżnicowanymi umiejętnościami przydatnymi w starciach.

Far Cry 5 dostępne jest na trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wspomniany zwiastun opublikowany z okazji premiery produkcji obejrzeć można poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje