Reklama

​Fall Guys chce przywrócić skin legendarnego Doom Slayera?

Powołując się na informację udostępnioną przez użytkownika Pancake - Fall Guys Leaks + Info na Twitterze, istnieje spora szansa na powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych skinów w grze.

Początki ogromnego sukcesu

W sierpniu 2020 roku deweloper Mediatonic, działający pod ówczesnym wydawcą Devolver Digital, postanowił wydać platformową grę o nazwie Fall Guys. Podobnie jak obleczony ogromnym sukcesem Among Us, tak samo ten pastelowy battle royale stał się niezwykle popularny, zyskując coraz większą rzeszę fanów, pragnących zmierzyć się ze sobą na mapach pełnych rozmaitych przeszkód.

W okresie pandemii i izolacji popularność gry przybrała tylko na sile. Widząc ten trend, deweloperzy starali się podnosić poprzeczkę coraz wyżej, poprzez częste wprowadzanie nowości. Ich wysiłek i intensywna praca nad możliwymi ulepszeniami, pomagają w utrzymaniu na stałe zaangażowania graczy, dla których jednym z kluczowych elementów jest bez wątpienia różnorodność i wygląd dostępnych postaci.

Reklama

Powrót współpracy?

Deweloperzy Fall Guysów od samego początku wydania gry starali się wprowadzać innowacyjne rozwiązania, co przyczyniało się bezpośrednio do szybkich przyrostów graczy w krótkim czasie. Zainteresowanie grą nie słabło, a to z kolei pociągało za sobą tworzenie coraz to nowszych map, dodawanie trybów jak również zawieranie interesujących współprac. 

Z reguły kolaboracje te charakteryzowały się chwilowym dodaniem nawiązujących do gatunku nowych skinów oraz czasowymi wydarzeniami, dzięki którym gracze mogą zdobyć dodatkowe itemy do swojego ekwipunku.

Zaledwie 2 dni temu wspominaliśmy o możliwym powrocie skina Sonica do gry. W tym właśnie momencie w grze trwa wydarzenie dotyczące uroczego jeża i jego przyjaciół. Deweloperzy w ten symboliczny sposób chcieli uczcić 30-lecie powstania tej kultowej postaci.

Natomiast co ciekawe, aktualna plotka mówi o tym, że twórcy gry postanowili tym razem przywrócić jeszcze starszego skina.

Co tym razem?

Na początku 2021 roku ujawniono, że Fall Guys planuje współpracę z Doomem, a co za tym idzie wprowadzenie skinów inspirowanych różnymi postaciami z tej gry. Na ten moment najbardziej prawdopodobnym i oczywistym posunięciem wydawałoby się wypuszczenie Doom Slayera, co niewątpliwie urozmaiciłoby rozrywkę fanom tej krwawej strzelanki. 

W jednym z ostatnich postów użytkownik Pancake - Fall Guys Leaks + Info ujawnił na Twitterze, że Doom Slayer ma szansę powrócić do gry już 18 sierpnia, czyli 3 dni po zakończeniu aktualnie trwającego wydarzenia. Konto znane jest z zamieszczania wiadomości i przecieków z Fall Guys, także istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że mamy tutaj do czynienia z nieprawdziwą informacją.

Wielki powrót Doom’a

W 2016 roku Bethesda i iD Software ożywili wspominanego przez wszystkich z nostalgią Dooma. Gra natychmiast stała się ulubieńcem i przywróciła do łask całą serię. Kolejna część - Doom Eternal, została wydana 4 lata później, wywołując kolejną falę pozytywnych opinii, a co za tym idzie, można dojść do wniosku, że obie gry okazały się sukcesem i sprzedały się w wielu egzemplarzach. Nic więc dziwnego czy zaskakującego w pojawieniu się pogłoski, iż w niedalekiej przyszłości Doom ma dołączyć do szerokiej kolekcji postaci Fortnite’a.

Fasolki dalej na szczycie

Twórcy Fall Guysów pierwotnie wydali grę jako płatną. Kosztowała ona w standardowej cenie $19,99 i była dostępna na PlayStation 4 i PC. Jednak ostatecznie w czerwcu 2022 roku przeszła na tryb free-to-play i wszczęła ekspansje na kolejnych platformy. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę. W ciągu 48 godzin od przejścia na darmową wersję aż 20 milionów graczy zaczęło grać w Fall Guys. Dzięki częstym aktualizacjom jasne jest, że Mediatonic i Epic Games mają długoterminowy plan na sukces tej gry towarzyskiej. Dopiero czas pokaże, jak długo deweloperowi uda się utrzymać tę dynamikę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama