Reklama

​Fall Guys z historycznym wynikiem. Twórcy gry chwalą się dużym sukcesem

W minionym tygodniu Fall Guys: Ultimate Knockout przeszedł na model Free To Play. To powiązane było z debiutem gry na platformach: Nintendo Switch, PlayStation 5 i Xboksach. Wystarczyły kilka dni, by popularny niegdyś battle royale osiągnął kamień milowy, którym chwalą się teraz producenci gry.

Fall Guys swoją oficjalną premierę miał w 2020 roku. Gra cieszyła się ogromnym uznaniem i przyciągała ogromne rzesze, budując przy tym liczną społeczność. Jednak po kilku miesiącach humorystyczny, zręcznościowy battle royale przejadł się, a brak nowości i odświeżonego kontentu zniechęcił nawet tych najwytrwalszych.

Mediatonic śladem innych deweloperów zdecydował, że od 21 czerwca bieżącego roku flagowe dzieło tego studia przejdzie na model Free To Play, więc będzie grą całkowicie darmową. Oprócz tego Fall Guys zaliczyło długo wyczekiwany debiut na: Nintendo Switch, PS5, oraz Xboksach (One i Series X/S).

Reklama

Fall Guys: 20 milionów graczy w dwa dni

Jak wskazują liczby, decyzja ta okazała się być strzałem w dziesiątkę. Pisaliśmy o tym, że Fall Guys zaczęło przeżywać prawdziwe odrodzenie. Rzesze graczy goszczą każdego dnia na serwerach, które momentami potrafią nawet załamać się pod wpływem tak dużego oblężenia.

Mediatonic w swoich mediach społecznościowych pochwaliło się zdobyciem istotnego kamienia milowego. "Osiągnęliśmy niezwykłe 20 milionów graczy w 48 godzin od przejścia na darmowy model grania" - napisali twórcy popularnego battle royale’a.

Oczywiście jest to bardzo pozytywny prognostyk dla gry i jej oddanej społeczności. Teraz wystarczy, że producenci wykażą odpowiednią dbałość o zawartość i raczej Fall Guys’om żaden upadek, który wieszczony był jakiś czas temu, nie grozi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy