EA Sports WRC: Pokazano zwiastun 4. sezonu i nadchodzące nowości, w tym VR

EA Sports WRC to produkcja, która dobrze została przyjęta przez fanów rajdów samochodowych. Gra wyprodukowana przez kanadyjskie studio cieszy się sporym zainteresowaniem. W pierwszych dniach kwietnia do graczy trafią dwie duże aktualizacje treści.

Rajdy samochodowe od lat rozpalają kibiców motorsportu

Rajdy samochodowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród sportów motorowych. Oczywiście tej dyscyplinie daleko jest do Formuły 1, aczkolwiek nie można powiedzieć, że jest to sport niszowy. Jednak można stwierdzić, że szczyt popularności rajdów przypadał na przełom lat XX oraz XXI wieku. Wówczas niezwykłą sławą cieszyła się seria gier sygnowana nazwiskiem słynnego szkockiego kierowcy rajdowego - Colina McRae.

Gry były produkowane przez brytyjskie studio Codemasters i do dziś uchodzą za jedne z najbardziej legendarnych w historii sportowych gier wideo. Później seria zmieniła swoją nazwę w DIRT i do dziś w ten sposób funkcjonuje. Jednak gry DIRT nie opowiadają jedynie o cyklu Mistrzostw Świata w rajdach samochodowych, a możemy tam się ścigać bardzo różnymi pojazdami.

Reklama

3 listopada ub. roku na rynku pojawiła się nowa gra - EA Sports WRC. Produkcja osiągnęła spory sukces wśród fanów rajdów samochodowych. Na platformie Steam gracze ocenili w większości pozytywnie tę grę. Twórcy bardzo dużo wysiłku włożyli w dopracowanie fizyki oraz grafiki, co zdecydowanie im się opłaciło. Teraz "Elektronicy" pokazali zwiastun kolejnego sezonu EA Sports WRC oraz zapowiedzieli wdrożenie Wirtualnej Rzeczywistości (VR) do gry.

Nowy sezon EA Sports WRC już za kilka dni

Sezon czwarty ruszy już 9 kwietnia. Wraz z jego startem, twórcy przygotowali dla graczy sporo nowości. Dla posiadaczy wersji na komputery osobiste pojawi się możliwość obsługi gogli VR. Niestety na podobną opcję użytkownicy konsol będą musieli jeszcze poczekać. Electronic Arts deklaruje także poprawę grafiki względem obecnej wersji gry. To nie wszystkie zmiany, jakich doczekają się gracze EA Sports WRC.

Od wtorku 4 kwietnia trafi aktualizacja oznaczona symbolem 1.7.0. Producenci zapowiadają, że gra otrzyma poprawę wydajności, z czego ucieszyć się będą mogli posiadacze słabszego sprzętu komputerowego. Ponadto poprawie ma ulec efekt opadania deszczu, unoszącego się kurzu oraz śniegu podczas oglądania powtórek z przejazdów. Zatem najbliższe dni są pełne nowości w grze rajdowej i regularnie uzupełniany content to z pewnością dobra wiadomość dla fanów jazdy wirtualnymi "rajdówkami".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: EA Sports WRC | Electronic Arts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama