CD Projekt RED z kolejną niespodzianką na 20-lecie swojej działalności

Najsłynniejsze na świecie polskie studio produkujące gry w dalszym ciągu świętuje mijające dwie dekady swojej twórczości, a co za tym idzie, przygotowali kolejną gratkę dla fanów, startującą już w tym tygodniu.

CD Projekt RED to nazwa, której nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Twórcy takich tytułów, jak Cyberpunk 2077 czy serii Wiedźmin, zyskali bardzo duże uznanie i znaczenie w branży gier, jak się później okazało, niestety do czasu.

Trudne początki

Technicznie firma została założona w 1994 roku i tak naprawdę zaczęła swoją działalność jako importer gier PC do Polski. Nasz kraj nie miał wówczas znaczącej strefy gamingowej. Dopiero w 2002 roku założyciele Marcin Iwiński i Michał Kiciński utworzyli dział rozwoju, a zespół postanowił zaadaptować książki fantasy Andrzeja Sapkowskiego, które miały stać się Wiedźminem z 2007 roku, co z perspektywy czasu okazało się strzałem w dziesiątkę. To właśnie dzięki tej serii CDPR osiągnęło niebagatelny sukces.

Reklama

Wypadek przy pracy

Niestety studio stojące za uwielbianą przez wszystkich serią o Wiedźminie zaliczyło ogromną wpadkę, wypuszczając Cyberpunka 2077 w niezbyt grywalnej formie, na czym zdecydowanie ucierpiała ich reputacja. Wydanie tak niedopracowanej gry pod koniec 2020 roku, po przekładanej już dacie premiery, stało się jednym z najbardziej katastrofalnych wydarzeń w świecie gier wideo ostatnich lat.

Jak już wiadomo po zaliczeniu tak dużej wpadki, studio nie poddało się i postanowiło wrócić do korzeni. Nie tak dawno ogłosili trwające już prace nad nową grą o wiedźminie. Wiemy również, że produkcja ta będzie tworzona na silniku Unreal Engine 5. Czy dzięki temu uda się uniknąć fali błędów, która zalała Cyberpunka? Czas pokaże. Jak na razie możemy tylko spekulować i czekać na rezultaty.

Prezent dla wielbicieli

Możemy jednak na pewno stwierdzić, że CD Projekt RED wciąż się rozwija. Aby uczcić fakt, że działają prężnie na rynku od 2002 roku, przygotowali dla fanów kolejną niespodziankę, ogłaszając ją na swoim profilu Steam. W ostatnio opublikowanym poście studio poinformowało, że wszystkie ich gry będą do kupienia w obniżonych cenach. Jak możemy przeczytać, promocja rusza już 8 sierpnia 2022 r., czyli w ten poniedziałek i potrwa do najbliższej niedzieli. Miłego polowania!

Więcej informacji na temat obchodów dwudziestych urodzin CD Projekt RED znajdziecie na stronie 20yearsof.cdprojektred.com, jak i Twitterze studia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy