Reklama

Assassin's Creed Mirage z bogatszym miastem i odświeżonym systemem parkouru

​Fani Assassin’s Creed czekają na pierwszy, oficjalny pokaz nowej części, zatytułowanej Mirage. Póki co jednak nowe informacje o grze pojawiają się nieoficjalnie.

Pierwszy oficjalny pokaz Assassin’s Creed Mirage zaplanowano na 10 września, ale dzięki przeciekom pewne informacje o grze można poznać już teraz. Youtuber j0nathan, ten sam, który ujawnił istnienie Mirage światu, podzielił się z graczami nowymi informacjami, jakie zdobył na temat gry.

Wielu graczy, słysząc, że kolejna część ma się toczyć w Bagdadzie, sądziło, że oprócz samego miasta otrzymamy też przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów kwadratowych terenu do odwiedzenia i eksploracji. To by było zupełnie w stylu ostatnich gier Ubisoftu. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to jedyny możliwy scenariusz.

Reklama

Według informacji zebranych przez jutubera, Bagdad ma być jedynym miastem dostępnym w grze. Miasto nadal ma być bardzo duże i szczegółowe, podzielone na cztery dzielnice, każda z osobnym bossem. Jednak poza miastem będą jedynie pustynie, oazy i rzeki - więc obszary niespecjalnie zachęcające by wybierać się poza granice miasta.

Nasz bohater będzie uzbrojony między innymi w noże do rzucania, będzie mógł również chować się w kryjówkach, rozmieszczonych na dachach budynków. Jest to tym samym powrót do jednej z mechanik starszych części serii. A skoro już przy dachach jesteśmy, to główny bohater otrzyma więcej możliwości jeśli chodzi o parkour - skakać będzie można nie tylko po samych dachach, ale też latarniach ulicznych czy dzięki specjalnie rozmieszczonym tyczkom, które mają służyć do “przelatywania" z jednego dachu na drugi w sposób podobny do tego z lekkiej atletyki. Jeśli natomiast uda nam się wykonać szczególnie efektowne zabójstwo, zobaczymy je z innej niż domyślna kamery i w zwolnionym tempie.

Bagdad ma być wypełniony tłumami ludzi - według informacji j0nathana, ulice mają być wypełnione ludźmi w stopniu porównywalnym z AC Unity, można się więc domyślać, że powrócą mechaniki takie jak ukrywanie się w tłumie przechodniów.

Materiał, gdzie jutuber mówi o nowym Assassin’s Creed, możecie zobaczyć poniżej. Potrzebna jest jednak znajomość francuskiego, choć niektóre elementy jutuber ilustruje przykładami z innych źródeł: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy