Sony obniżyło cenę PS5 w reakcji na ruch Microsoftu?

Microsoft po miesiącach spekulacji ujawnił cenę Xboksa Series X, która pozytywnie zaskoczyła wielu graczy. W kuluarach słychać, że na wydarzenie to zareagowało Sony, które zgodnie z nieoficjalną informacją obniżyło cenę PlayStation 5.

Microsoft odkrył wszystkie najważniejsze karty dotyczące Xbox Series X, dzięki czemu poznaliśmy datę premiery oraz cenę urządzenia. Sony nadal nie spieszy się z ujawnieniem wartości czy momentu debiutu PlayStation 5, aczkolwiek nie brakowało spekulacji, jakoby PS5 było droższe od konkurencyjnej konsoli, co raczej mogłoby zniechęcić wielu konsumentów do zakupu.

Co ciekawe, serwis Gamereactor sugeruje, że po ogłoszeniu cen Xbox Series X i Xbox Series S japoński konkurent miał obniżyć ceny PlayStation 5 i aktualne plany zakładają powstanie modelu bez napędu optycznego, który będzie kosztował 399 dolarów, zaś za główny wariant zapłacimy 499 euro.

Reklama

Oczywiście nie są to oficjalne potwierdzone przez Sony rewelacje, dlatego należy do nich podchodzić z pewnym dystansem, licząc, że firma poinformuje o swoich planach możliwie jak najszybciej. Przypomnijmy, że 10 listopada do sprzedaży trafią dwie konsole od Microsoftu, z czego jedna, czyli Xbox Series S będzie tańsza, a co za tym idzie pozbawiona pewnych opcji względem standardowego modelu, m.in. czytnika płyt. O dziwo w tym przypadku gigant z Redmond poskąpił również na pojemności dysku SSD, który zmieści maksymalnie 512 GB danych, co przy fakcie braku napędu jest stosunkowo małą pojemnością, jeśli będziemy instalować dużo gier.

O potencjalnym sukcesie konsol zdecydują nie tylko ich ceny, ale również oferta gier na wyłączność, dzięki którym to Sony od lat wygrywało wojnę z Microsoftem. Czy w przypadku nadchodzącej generacji będzie inaczej? Przekonamy się dopiero za jakiś czas, chociaż z drugiej strony Japończycy coraz bardziej otwierają się też na PC jako platformę dla tytułów pierwotnie dostępnych tylko na PlayStation.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy