Problemy z zakupem Xbox Series X/S również w przyszłym roku

​Szef działu Xbox, Phil Spencer, nie ma niestety dobrych wieści dla osób, które próbują kupić konsole nowej generacji, bo choć te są na rynku od praktycznie roku, to problemy z ich dostępnością przeciągną się jeszcze na 2022.

Phil Spencer postanowił nie owijać w bawełnę i poinformował, że problemy z zakupem konsol Xbox Series X i S przeciągną się na końcówkę 2021 i 2022 rok, a wszystko na skutek kilku poważnych problemów. Jak twierdził w wywiadzie z TheWrap, globalny niedobór chipów to nie jedyny hamulcowy, przez który na sklepowych półkach wciąż brakuje konsol nowej generacji. 

Nie da się jednak ukryć, że to właśnie niedobory układów wysuwają się na pierwszy plan, utrudniając produkcję wielu producentom, zwłaszcza z sektora gamingowego. Głośno mówią o tym nie tylko producenci konsol, ale i sprzętu komputerowego, np. kart graficznych - Bloomberg poinformował dziś na przykład, że to właśnie z tego powodu Nintendo zdecydowało się na premierę wariantu Switch OLED zamiast Switch Pro ze wsparciem dla 4K (choć Big N uparcie zaprzecza istnieniu tej drugiej wersji).

Reklama

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy