Reklama

Nowa konsola Nintendo lepsza od PS4?

To byłoby coś. Zwykle to konsole Nintendo miały problem z mocą obliczeniową względem konkurentów. Czyżby tym razem polityka firmy miała się zmienić i fani, zamiast kolejnych innowacji otrzymali po prostu kawałek solidnego sprzętu z mocnymi podzespołami?

Plotki o NX to w internecie już codzienność. Co chwilę jakaś wyrasta i zazwyczaj nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości - tym razem jest inaczej. Jakiś czas temu pojawiła się plotka, którą internet stosunkowo zignorował. To znaczy na pewno nie było tak wielkiego szumu, jak przy okazji kontrolera-podpuchy.

Według autora: NX będzie mocniejsze od PlayStation 4. I w tym przypadku informacja ta nie brzmi jak kompletna bzdura typu 'konsola będzie 50% mocniejsza', tylko uwzględnia moc poszczególnych komponentów, wskazując głównie na mocniejszy procesor.

Reklama

Nie wiadomo, jakie nowe gry trafią na konsolę - ale wiadomo o portach gier z Wii U. W tej chwili w produkcji są Super Smash Bros., nowa Zelda, Splatoon oraz Super Mario Maker, przy czym te dwa ostatnie mogą się nie ukazać - Nintendo ma ponoć jakiś problem z przeniesieniem danych użytkowników.

Co ciekawe, ponoć "nikt nic nie wie" na temat handheldowej wersji konsoli, co potwierdziłoby inne doniesienia: w tym roku zobaczymy tylko stacjonarkę, a handheld o podobnej architekturze (dzięki której łatwo będzie wydawać gry na obie konsole naraz) ukaże się dopiero za jakiś czas.

Do niedawna informacje te nie były potwierdzone - teraz Emily Rogers, dziennikarka/osoba z Twittera/osoba z kontaktami, której po prostu wypada w tych kwestiach ufać, wyjawiła dane, które praktycznie całkowicie się z tymi rewelacjami pokrywają.

Informację o Super Mario Makerze na NX potwierdził też Liam Robertson, który dzięki licznym cennym kontaktom (m. in. w samym Nintendo) wielokrotnie w przeszłości okazał się mieć rację.

Skoro wspomnieliśmy o Emily Rogers i Zeldzie na Wii U - wyjawiła ona też, że w nowej odsłonie serii będziemy mogli wybrać pomiędzy Linkiem męskim i Linkiem żeńskim (czyli pewnie Linkle), a ponadto w grze będzie... voice acting.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje