Reklama

Następca Nintendo Switcha jest coraz bliżej? Tak głoszą plotki

​Coraz głośniejsze są sygnały, że Nintendo wkrótce zacznie opracowywać gry na nową generację Nintendo Switcha.

Jeśli wierzyć niepotwierdzonym póki co informacjom, Nintendo coraz mocniej rozważa porzucenie tworzenia nowych gier na pierwszego Switcha, a całą swoją uwagę zacznie kierować w stronę ewentualnego następcy tej niesamowicie popularnej konsolki.

Nadchodzi czas Switcha 2?

Po trudnym okresie związanym z premierą Wii U, Switch był dla Nintendo kamieniem milowym - konsolka ta trafiła do pierwszej piątki najlepiej sprzedających się urządzeń w historii, nieco tylko ustępując PS4. Jednak coraz większa liczba fanów tego handhelda zaczyna wskazywać na jej wiek i związane z nim problemy, czekając na oficjalne ogłoszenie następcy. Wkrótce ich prośby mogą zostać wysłuchane, bo coraz głośniej mówi się o tym, że studia wewnętrzne Nintendo przestawią się na pracę nad nowymi grami właśnie na potencjalnego "Switcha 2".

Reklama

Zelda ostatnią grą na starego Switcha?

Era pierwszego Switcha miałaby się zakończyć wraz z premierą The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Potem do sprzedaży zaczną trafiać głównie remastery i remake’i, tworzone z myślą o Switchu, a nowe, duże gry będą już opracowywane dla Switcha 2. Mogłoby to oznaczać, że nową konsolkę zobaczymy za około 2-3 lata.

Nieco w sprzeczności z tymi doniesieniami stoi zapowiedź wydania gry Pikmin 4, która ma trafić na pierwszego Switcha. Może nie mówimy tu o grze takiego kalibru jak Zelda, ale nadal jest to jedna z bardziej wyczekiwanych gier w najbliższej przyszłości. Poza tym nie wiadomo jakie w kontekście nowych informacji będą losy Metroid Prime 4, którego data premiery nie została co prawda nadal ogłoszona, ale trudno uwierzyć, że gra nie trafi na pierwszego Switcha, szczególnie, że zapowiedziano ją już 6 lat temu. Gra w międzyczasie przeszła pewne perturbacje, z restartem projektu włącznie, tym dziwniejsze było by, gdyby teraz nagle ktoś stwierdził, że tytuł ten pojawi się tylko na ewentualnego Switcha 2. Na koniec, są jeszcze plotki Super Mario 2D, nad którą ponoć trwają prace, ale tutaj wydaje się najbardziej prawdopodobnym, że gra taka mogłaby trafić na Switcha 2.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy