Reklama

Xbox One: Gry na E3 uruchamiane były na... komputerach HP z Windowsem 7 i GeForcem?

A to ci heca. Choć Microsoft wraz z Electronic Arts zapewniali, że gry na Xboksa One na targach E3 uruchamiane były na developerskich wersjach konsoli, rzeczywistość jest zupełnie inna.

W sieci pojawiły się dowody, że produkcje odpalano na zwykłym komputerze firmy HP. I to nie z kartami AMD. O całej sprawie poinformował na Twitterze świat Julian Rignall, jeden z dziennikarzy serwisu US Gamers.

"Właśnie korzystając z konsolowego pada grałem w grę na Xboksa One, która wyrzuciła mnie... do Windowsa 7 na komputerze firmy Hewlett-Packard. Magia" - pisze Rignall.

Jak to mówią - pics or it didn't happen. Zdjęcia i też się znalazły. Widać na nim pracownika Microsoftu, który przy stoisku firmy naprawia "konsolę". Problem tylko w tym, że na podłączonym do urządzenia telewizorze widać pulpit Windowsa 7...

Reklama

Na innej fotografii można zobaczyć ukryty w szafce komputer firmy HP wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX serii 700. Jest to tym bardziej zabawne, że przecież sercem Xboksa One ma być procesor i układ od AMD.

Oczywiście fakt, że pierwsze gry na nową konsolę uruchamiane są na targach pokroju E3 na PC-tach, nie jest sam w sobie niczym dziwnym - podobnie robiono bowiem już wcześniej. Dlaczego tylko Microsoft i silnie związane z nim EA twierdzą, że produkcje na Xboksa One na imprezie działały właśnie na tym urządzeniu?

Poza tym, dlaczego komputer nie jest wydajnościowo zbliżony do konsoli, ale posiada znacznie potężniejszego GeForce'a? No i z jakiego powodu wykorzystano Windowsa 7 zamiast "ósemki", na której oparta zostanie nowa platforma Microsoftu?

Te pytania niestety na razie muszą chyba pozostać bez odpowiedzi, choć nie wpływa to dobrze na i tak już nadszarpnięty wizerunek giganta z Redmond wśród graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy