Reklama

Xbox - do uruchomienia gier wkrótce wystarczy telewizor

Kto powiedział, że do grania w gry konsolowe potrzebna jest... konsola? Microsoft planuje rewolucję w gamingu.

Game Pass to usługa, której nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, kto interesuje się grami wideo. W ramach comiesięcznego, niedrogiego abonamentu uzyskujemy dostęp do kilkuset tytułów (w tym także wydanych w ostatnich miesiącach przebojów, jak Halo: Infinite czy Forza Horizon 5), w które możemy grać nie tylko na konsoli Xbox i na pececie, ale także -poprzez chmurę - na smartfonie lub tablecie.

Microsoft planuje rozszerzenie tej usługi o kolejny odbiornik. W przyszłości gry z katalogu Game Pass, które dostosowano do zabawy w chmurze, będą dostępne także z poziomu telewizorów. Jedyne, czym będziecie musieli dysponować, to odpowiedni model Samsunga, wykupiony abonament Game Pass Ultimate oraz pad.

Reklama

Game Pass na telewizorach - kiedy?

Microsoft wprowadzi gry z Game Passa już 30 czerwca, w ramach aplikacji Xbox App, którą uruchomimy na tegorocznych telewizorach Samsunga. Gigant z Redmond obiecuje, że zabawa w tej formie będzie równie komfortowa, jak oglądanie filmów i seriali w aplikacjach streamingowych. Jeśli macie odpowiedni telewizor Samsunga i abonament Game Pass, zajrzyjcie pod koniec miesiąca do sekcji Gaming Hub. Kontroler niezbędny do gry połączycie za pomocą Bluetootha.

Oczywiście można się spodziewać, że w przyszłości Microsoft podejmie podobną współpracę z innymi producentami sprzętu RTV i z usługi Game Pass skorzystamy także na innych telewizorach, nie tylko na tych Samsunga.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy