Wszystko, co warto wiedzieć o Forspoken - data premiery, zwiastun i gameplay

Square Enix planuje rozpocząć rok 2023 w wielkim stylu. Po dwóch latach oczekiwania pod koniec stycznia ma ujrzeć światło dzienne Forspoken, kolejne RPG wydawcy ekskluzywne dla PlayStation 5.

Data premiery Forspoken

Forspoken miało do tej pory dwie daty premiery. Na początku gra Square Enix miała pojawić się w maju zeszłego roku, potem przesunięto ją na październik i wreszcie odłożono na początek 2023 roku.

Wygląda na to, że teraz wszystko idzie zgodnie z planem deweloperów i gra zadebiutuje 24 stycznia 2023 roku.

Czasowy exclusive PlayStation 5

Forspoken pod koniec stycznia pojawi się wyłącznie na PC oraz PlayStation 5. Sony informowało wcześniej, że będzie to gra ekskluzywna dla ich konsoli przez 24 miesiące. Posiadacze Switcha lub Xboxa Series X/S będą musieli poczekać co najmniej dwa lata, zanim na swoim sprzęcie ograją nową produkcję Square Enix.

Reklama

Kto odpowiada za Forspoken?

Nad Forspoken pracuje Luminous Productions. Nowe studio ma pod swoimi skrzydłami wielu doświadczonych deweloperów, w tym scenarzystę Gwiezdnych Wojen, Amy Hennig z Naughty Dog oraz Todda Stashwicka. Za ścieżkę dźwiękową ma odpowiadać Bear McCreary, kompozytor znany doskonale fanom God of War (2018).

Historia Forspoken

Forspoken to fantasy RPG, której główną bohaterką jest Frey Holland (Ella Balinska), 21-latka niespodziewanie przetransportowana z Nowego Jorku do fantastycznego świata Athia. Młoda bohaterka szybko dowiaduje się na szczęście, że ma dostęp do szerokiego wachlarza magicznych mocy, które pomagają jej w eksploracji nowego świata.

W grę wchodzą oczywiście różne zagrożenia, wykorzystywanie magii do walki oraz interakcja z innymi bohaterami. Do tej pory trzy kluczowe dla głównego wątku postaci - Tanta Sila (Janina Gavankar), Johedy (Keala Settle) oraz Auden (Monica Barbaro).

Zwiastuny i gameplay Forspoken

Luminous Productions i Square Enix trzeba oddać, że bardzo chętnie dzielili się w ostatnich miesiącach materiałami na temat swojej gry. Twórcy starali się nie tylko przypomnieć graczom o zbliżającej się premierze, ale również przybliżyć im historię oraz rozgrywkę Forspoken.

Pod względem rozgrywki Forspoken zapowiada się na bardzo dynamiczną grę. W centrum większości mechanik ma być magia, która służy głównej bohaterce do walki i pomaga w eksploracji. Frey porusza się szybko, łatwo wspina się i skacze, a w jednym ze zwiastunów twórcy przedstawili nawet coś nazwane mianem "magicznego parkouru".

Powyższy, 10-minutowy fragment rozgrywki doskonale pokazuje, czego możemy spodziewać się po systemie walki Forspoken. Dostajemy również dobre spojrzenie na to, jakie zagrożenia stoją na drodze Frey i jakie myśli przyświecały deweloperom podczas projektowania przeciwników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forspoken | RPG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy