Wrecking Crew '98 wydane po 26 latach od japońskiej premiery

Po 26 latach od pierwotnego wydania w Japonii gra Wrecking Crew '98 trafiła do graczy z całego świata dzięki usłudze Nintendo Switch Online. To znaczące wydarzenie dla fanów gier retro i miłośników serii z Mario.

Wrecking Crew '98, pierwotnie wydane na konsolę Super Famicom w 1998 roku, to unikatowy tytuł w bogatej serii o wąsatym hydrauliku Mario. Gra zadebiutowała w Japonii za pośrednictwem serwisu, który umożliwiał pobieranie gier na przepisywalne kartridże. Choć później pojawiła się w sprzedaży detalicznej, globalne oddziały Nintendo skupiły się już wtedy na promocji konsoli N64, przez co Wrecking Crew '98 nie trafiło do międzynarodowej dystrybucji. Z powodu zmiany generacji konsol i spadającej popularności SNES-a na światowych rynkach gra pozostała przez lata niedostępna poza Japonią.

Reklama

W końcu Wrecking Crew '98 stało się dostępne w pozostałych częściach świata. Nintendo wydało grę w ramach usługi Nintendo Switch Online. Jest to część szerzej zakrojonych działań, mających na celu przywrócenie gier retro na współczesnych platformach. większego wydania retro gier. Niedawno do abonamentowej usługi Nintendo trafiła japońska gra Amazing Hebereke od Sunsoft, będąca czteroosobową bijatyką z uroczymi postaciami. Wśród innych gier udostępnionych przez japońskiego giganta znalazła się również Super R-Type, popularna w swoim czasie gra typu shoot'em up.

Wrecking Crew '98 to ewolucja oryginalnej gry Wrecking Crew, w której Mario, ubrany w kask i uzbrojony w młot, pracuje na budowie jako pracownik ekipy rozbiórkowej. Ta wersja przekształca zabawę w grę logiczną w stylu Tetrisa, w której niszczenie paneli powoduje wysyłanie przeszkód na planszę przeciwnika.

Wprowadzenie Wrecking Crew '98 do globalnej biblioteki Nintendo Switch Online stanowi kolejny krok w ramach odświeżania klasycznych tytułów i prezentowania ich nie tylko starszym graczom, ale i nowym pokoleniom (aby wiedziały, jak to niegdyś się grywało).

Nintendo Switch Online to płatna usługa subskrypcyjna, która umożliwia graczom korzystanie z wielu funkcji online w grach na Nintendo Switch. Najważniejszą z nich jest możliwość grania w online z graczami z całego świata. Abonament daje również dostęp do rosnącej biblioteki klasycznych gier z NES-a z funkcją gry online, tworzenie kopii zapasowych danych zapisu w chmurze dla kompatybilnych tytułów, a także dodatkowe funkcje w aplikacji mobilnej Nintendo Switch Online.

Nintendo Switch Online jest obecnie dostępne wyłącznie na Switchu, ale abonament na pewno będzie można wykupić także na następcy tej konsoli, a mianowicie na Switchu 2. Jego premiera, według pogłosek, miała się odbyć jeszcze w tym roku, ale najnowsze (dodajmy, że nieoficjalne) doniesienia wskazują raczej na marzec 2025 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy