Wiedźmin 4. CD Projekt RED zainspirował się twórczością fanów?

​Po oficjalnej zapowiedzi Wiedźmina 4 (tytuł roboczy) codziennie czytamy nowe doniesienia o grze CD Projekt RED.

Jedna z ciekawszych dyskusji toczy się wokół pierwszej oficjalnej grafiki opublikowanej przez twórców. Pojawia się na nim medalion, który - zostało to już oficjalnie potwierdzone przez twórców - przedstawia rysia. Czyli najprawdopodobniej należy (należał?) do jednego z wiedźminów reprezentujących Wiedźmińską Szkołę Cechu Rysia.

Szkoła ta nie istniała wprawdzie oficjalnie w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, ale powstała w wyobraźni fanów. Podwaliny pod nią położył Witcher190, zainspirowany fanartem medalionu. Następnie przyłączył się do niego Smiki55, który napisał historię o Lambercie, Keirze, Gaetanie, Joelu i Adali. Później Witcher190 postanowił ją kontynuować. Obaj miłośnicy "Wiedźmina" byli w stałym kontakcie.

Czy teraz CD Projekt RED inspiruje się ich twórczością? Smiki55 w wywiadzie dla serwisu Eurogamer zaznaczył, że nawet jeśli tak, to nie rości sobie wraz z Witcherem190 żadnych praw do określeń ukutych na potrzeby swojej fanfiction. Jednak byłby to dla nich z pewnością powód do dumy, gdyby "Redzi" przyznali, że wzorowali się na ich pomysłach.

Reklama

Wiedźmin 4 na Unreal Engine 5

O kolejnej grze z serii Wiedźmin nie wiemy na tę chwilę prawie nic. CD Projekt RED do tej potwierdził jedynie, że będzie to początek zupełnie nowej sagi, że produkcja toczy się z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 5 oraz - jak wspomnieliśmy - że widoczny na pierwszej oficjalnej grafice medalion przedstawia rysia. Pozostaje czekać na obszerniejszą prezentację. A kiedy możemy spodziewać się premiery? Można spekulować, że nie wcześniej niż za trzy-cztery lata.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama