Wiedźmin: Autor powieści o branży gier

​Andrzej Sapkowski o Wiedźminie od CD Projektu: "Gra narobiła mi mnóstwo smrodu i g*wna".

Podczas konwentu fantastyki Polcon 2016, pojawił się Andrzej Sapokowski. Pisarz, który napisał przygody o Geralcie z Rivii w swoim stylu wypowiedział się na temat gry stworzonej w tym uniwersum przez CD Projekt.

Na początku padły pytania o to, kto wypromował całą sagę: książki czy gra? Jak pisarz stwierdził: "Wszystkie moje przekłady były dużo wcześniej niż gra, wszystkie. I to gra wykorzystała moją popularność, a nie ja wykorzystałem popularność gry."

Później posunął się jeszcze dalej, stwierdzając, że przez grę studia CD Projekt ludzie odrzucali jego książki: "Gra narobiła mi mnóstwo smrodu i g*wna... Przez to, że zaczęli mi zagraniczni wydawcy używać grafiki z gry na okładkach. No i ludzie odrzucali książkę, mówiąc, że to nie jest nowe (...). W sensie książka napisana do gry (..). Musiałem toczyć tęgą wojnę, żeby udowadniać, kto był pierwszy".

Na domiar tego, osoby grające w gry nazwał mało inteligentnymi: "Znam parę osób, które w tę grę grało, ale niewiele takich osób znam, bo obracam się raczej wśród ludzi inteligentnych.". Co sądzicie o komentarzach Andrzeja Sapkowskiego? I skąd wzięła się popularność "Wiedźmina", z książek, czy też dopiero po premierze gry CD Projektu?

Więcej na ten temat przeczytacie w serwisie huba.news - TUTAJ.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy