​Ubisoft łączy siły z Riot Games w konkretnym celu. Co z tego wyniknie?

"Zero Harm in Comms". Tak brzmi nowy projekt, który powstaje w ramienia Ubisoftu we współpracy z innym producentem, firmą Riot Games. Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie i rozwiązanie problemu toksyczności czatu w grach wieloosobowych.

Toksyczność w grach to temat zawsze na czasie

Z toksycznością w sieciowych grach rywalizacyjnych spotkał się zapewne każdy, kto w takowych produkcjach miał okazję partycypować. Obraźliwe komentarze, wyzwiska, przekleństwa, a także inne przejawy np. rasizmu to temat nierozerwalnie związany z dużą liczbą gier multiplayer.

W przeszłości już wiele podmiotów podjęło działania, by tego typu występki starać się ukrócić. Niestety zwykle - bezskutecznie. Z pomocą nadchodzi więc Ubisoft wraz z Riot Games. Popularni deweloperzy pracują właśnie nad projektem "Zero Harm in Comms" opartym o partnerstwo technologiczne w zakresie sztucznej inteligencji i tworzenia narzędzi prewencyjnej moderacji.

Reklama

Producent wykonawczy Ubisoftu, Yves Jacquier, również zauważył skalę problemu, z jakim zmagają się popularne sieciowe produkcje. "Destrukcyjne zachowanie graczy to problem, który traktujemy bardzo poważnie, ale także bardzo trudny do rozwiązania. W Ubisoft pracowaliśmy nad konkretnymi środkami, aby zapewnić bezpieczne i przyjemne wrażenia, ale wierzymy, że łącząc się jako branża, będziemy w stanie skuteczniej rozwiązać ten problem" - skwitował Jacquier.

Być może niebawem doczekamy się rewolucji w zakresie walki z destrukcyjnym zachowaniem wśród społeczności graczy. Przypomnijmy, że League of Legends od Riot Games, to największy esportowy tytuł na rynku i jednocześnie najbardziej zmagający się z toksycznością w branży gier.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Riot Games | Ubisoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy