​Twórcy Pokemonów przeznaczą 25 mln dolarów na cele charytatywne

Pokemon Company International ogłosiło właśnie pięcioletnią misję opartą na działalności charytatywnej - i jak podkreślają sami organizatorzy - inicjatywie filantropijnej. Twórcy kultowych Pokemonów w ramach tego przedsięwzięcia przeznaczą 25 mln dolarów na organizacje dziecięce.

Pokemon Company International to spółka zależna odpowiedzialna za całą markę Pokemonów poza terenem Azji. Podmiot odpowiedzialny jest za marketing, zarządzanie marką oraz licencjonowaniem wszystkich produktów, które związane są ze słynnymi Pokemonami.

Twórcy Pokemonów z hojną inicjatywą charytatywną. 25 mln dolarów wsparcia dla dzieci

W najnowszym komunikacie prasowym możemy przeczytać, że firma wystartowała z pięcioletnim planem wsparcia organizacji zajmującymi się poprawą życia dzieci i wspieraniem równości społecznej.

W swoim oświadczeniu Pokemon Company International powołuje się na długoletnie dziedzictwo i kształtowanie marki Pokemonów na przestrzeni lat, szczególnie wśród młodych ludzi.

Reklama

W praktyce 25 mln dolarów zostanie rozlokowane w kolejnych pięciu latach. Pieniądze te w formie darowizny trafią na cele określonych organizacji dziecięcych. Ponadto produkty z Pokemon Center i Pokemon Trading Card Game będą przekazywane ośrodkom dziecięcym i biedniejszym rodzinom.

Każda organizacja wspierana przez Pokemon Company International ma być długoletnim partnerem strategicznym tego podmiotu. Lista wszystkich organizacji znajduje się na stronie internetowej korporacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokemon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy