Toy Story jako gra wideo? To studio opublikowało świetny zwiastun

Ludzie wychowujący się w latach 90. z pewnością zachwycali się efektownym i kultowym dziś filmem animowanym Toy Story. Produkcja była przełomowa z wielu względów i do dziś jest bardzo dobrze oceniana. Studio TeaserPlay postanowiło stworzyć nieoficjalny zwiastun gry. Szczegółowość zaprezentowana na klipie powala na kolana.

Toy Story było wielkim hitem kinowym na całym świecie

Pierwsza część filmu animowanego Toy Story miała premierę w 1995 roku. Niespełna trzy dekady temu była to jedna z najbardziej innowacyjnych produkcji w swoim gatunku. Był to pierwszy w historii kinematografii pełnometrażowy film stworzony całkowicie przy użyciu CGI (technika komputerowa dziś powszechna w tworzeniu filmów i seriali). Dzieło to zostało stworzone w kooperacji studia Pixar z Disneyem. Za reżyserię odpowiadał John Lasseter. Głównymi bohaterami animacji były zabawki o imieniu Chudy i Buzz Astral. Historia opowiada o zabawkach chłopca o imieniu Andy, które ożywają i nawiązują ze sobą rywalizację.

Reklama

Dzięki swojej innowacyjności, Toy Story błyskawicznie stał się międzynarodowym hitem. Film zarobił niemal 400 milionów dolarów, co stanowi ponad dziesięciokrotność budżetu przeznaczonego na produkcję. Na rynku gier wideo pojawiło się na przestrzeni lat wiele tytułów na podstawie tej animacji. Jednak żadna z nich nie stała się ikoniczna dla graczy. Studio TeaserPlay opublikowało krótki zwiastun nieoficjalnej gry powiązanej z uniwersum Toy Story. Trzeba przyznać, że propozycja tych deweloperów robi naprawdę wielkie wrażenie.

TeaserPlay znów zachwyca swoim zwiastunem

Jak zwykle, TeaserPlay stworzyło swoją propozycję za pomocą silnika graficznego Unreal Engine 5 produkcji Epic Games. Jest to narzędzie, dzięki któremu możliwe jest stworzenie oprawy graficznej na fotorealistycznym poziomie, przez co zwiastuny przyciągają bardzo mocne zainteresowanie. Zwiastun potencjalnej gry trwa nieco ponad minutę, lecz to wystarczy, by wzbudzić wielki zachwyt wśród internautów.

Na pierwszym planie widzimy oczywiście Chudego oraz Buzz Astrala. Główni bohaterowie filmu animowanego, są także bardzo mocno eksponowani przez TeaserPlay. Całość wygląda naprawdę bardzo imponująco. Szczególną uwagę zwraca oświetlenie oraz kolorystyka i jakość tekstur. Wszystko stoi absolutnie na najwyższym poziomie. Otoczenie głównych postaci jest dopracowane w najdrobniejszych detalach.

Na sam koniec filmu twórcy przygotowali ciekawą niespodziankę. Nawiązuje ona do serii Grand Theft Auto. Gdyby tak wyglądała prawdziwa gra na podstawie uniwersum Toy Story, z pewnością tytuł ten zdobyłby bardzo wielu fanów na całym świecie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toy Story | TeaserPlay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy