Niesamowity zwiastun nieoficjalnej gry o Jokerze. Grafika robi wielkie wrażenie

Joker to jedna z najbardziej mrocznych postaci uniwersum DC Comics. Postać grana w filmach przez wielu znakomitych aktorów, dziś uchodzi za jedną z najbardziej legendarnych w historii kina. Studio TeaserPlay postanowiło pokazać zwiastun gry, która mogłaby wyjść na rynek. Realizm w grafice powala na kolana.

Joker obecny w kulturze od ponad 80 lat

Debiut Jokera przypadł już na 1940 rok. Postać ta pierwszy raz dała się poznać szerokiej publiczności za sprawą komiksu Batman vol. 1 #1. Wówczas po raz pierwszy fani przygód superbohaterów mogli zderzyć się z potyczkami pomiędzy Batmanem, a wspomnianym przez nas antagonistą. Postać kryminalisty od razu wzbudziła zainteresowanie szerokiej widowni. Już w latach 60-tych powstał pierwszy serial telewizyjny z Jokerem w jednej z ról.

Reklama

Jej odtwórcą w "Batman zbawia świat" był Cezar Romero. W 1989 roku w kinach pokazywany był film "Batman". Wyreżyserował go słynny Tim Burton, a rolę Jokera odegrał nie kto inny niż Jack Nickolson - wielka legenda światowego kina. Później "Jokerami" byli tak znani aktorzy, jak Heath Ledger (zmarły jeszcze przed premierą "Mrocznego Rycerza"), Jared Leto czy znakomity Joaquin Phoenix. Najnowszy film z właśnie Phoenixem w roli głównej został okrzyknięty jednym z najlepszych filmów ostatnich lat. Produkcja z 2019 roku zebrała dwie statuetki Oscara - dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Phoenix) oraz za najlepszą muzykę oryginalną (Hildur Guðnadóttir).

W tym roku w kinach pojawić ma się Joker: Folie à deux i jest to kontynuacja dzieła sprzed pięciu lat. W rolę tytułowej postaci ponownie wcieli się Joaquin Phoenix, a partnerować mu będą m.in. Lady Gaga czy Zazie Beetz. Zapowiada się to wielki hit kin w 2024 roku. Jednak Joker to nie tylko filmy, ale też gry wideo.

Postać słynnego klauna wystąpiła w wielu pozycjach na rynku gier wideo. Począwszy od 1989 roku aż do 2018 zostało wydanych mnóstwo tytułów, gdzie mogliśmy zobaczyć Jokera. Teraz studio TeaserPlay wychodzi z własną propozycją. Firma opublikowała na YouTube zwiastun gry opartej na silniku Unreal Engine 5. Jest to czysto fanowska propozycja, więc nie jest to koncept, który ma szansę stać się pełnoprawną grą. Jednak jej wykonanie zasługuje na uwagę.

Słynny Joker powraca - tym razem w wirtualnej wersji

Nagranie trwa nieco ponad minutę, ale zapiera dech w piersiach. Bohater stylizowany właśnie na Phoenixa porusza się przez mroczne zaułki Gotham City. Miasto do złudzenia przypomina Nowy Jork. Następnie pojawia się w tajemniczy sposób w szpitalu, przemierzając jeden z korytarzy. Początkowo główny bohater ma ludzką twarz, a z czasem jego wizerunek przypomina klauna, a w zasadzie Jokera z pomalowaną twarzą na biało z różnokolorowymi elementami i zieloną peruką na głowie.

W kolejnych fragmentach jest znacznie mroczniej. Joker dokonuje pierwszych morderstw. Dzieje się to w wagonie oraz na stacji metra. Przedmiotem dokonywanej zbrodni jest pistolet. Następnie widzimy ikoniczne sceny, które kojarzą się z produkcją z 2019 roku.

Odtworzono m.in. słynną scenę tańca na schodach. Koncepcja pokazana przez studio TeaserPlay zasługuje na uwagę i jest jednym z lepszych zwiastunów gier z uniwersum Jokera, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Batman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama