Świat Pokemonów z pierwszej generacji gier odtworzony z cyfrowych klocków LEGO

​Fan Pokemonów pracuje nad odtworzeniem regionu Kanto z cyfrowych klocków LEGO i właśnie pochwalił się jak idą mu prace.

Fani Pokemonów z troską podchodzą do podtrzymywania tradycji i pamięci o pierwszej generacji swojej ukochanej serii gier. Nie tylko bez przerwy powstają nowe fanarty na temat Pokemonów z tamtych czasów, ale tworzą też różnego rodzaju dzieła związane z kultowymi miejscami, które można kojarzyć z pierwszych gier.

Jeden z fanów chce odtworzyć region Kanto w postaci grafiki, która ma wiernie odtwarzać klocki LEGO i właśnie pochwalił się postępami. Całość jest grafiką komputerową, ale do złudzenia przypomina dioramę wykonaną z kultowych klocków.

Reklama

Region Kanto podzielony jest na ścieżki i twórca jakiś czas temu ukończył prace nad ścieżkami 1. i 2. Teraz przyszła pora na ścieżkę 3., która jak zapewne wielu fanów pamięta, łączy Pewter City z dwiema innymi lokacjami - Mt. Moon oraz ścieżką 4. Skoro więc trzecia ścieżka została ukończona, to pewnie w niedalekiej przyszłości zobaczymy te dwie lokacje właśnie.

We wpisie na Reddicie, w którym Buscags1 dzieli się postępami, znalazło się kilka zdjęć nowego obszaru z różnych perspektyw. Ścieżka jest już połączona z innymi, wcześniej przygotowanymi lokacjami - m.in. Pallet Town. Gracze mogą je kojarzyć z oryginalnych Pokemon Red i Blue. Pallet Town było lokacją startową, potem można było przejść ścieżką 1 do Viridian City i dalej.

Ukończona teraz lokacja to już w sumie szósta część projektu odtworzenia świata Pokemonów z klocków LEGO. Zapewne na tym autor nie poprzestanie i w końcu uda mu się stworzyć cały region Kanto. Tym bardziej, że komentarze na Reddicie były bardzo przychylne i ludzie z niecierpliwością oczekują kolejnych aktualizacji.

Region Kanto jest dość spory i zawiera wiele kultowych miejsc, które Buscags1 chce umieścić w swoim projekcie. Choć jedyne co do tej pory zainwestował w projekt to czas, to było go na tyle dużo, że zapewne nie ma co się obawiać rychłego porzucenia pomysłu. Miejmy nadzieję, że niedługo pojawi się kolejna aktualizacja.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego | Pokemon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama