LEGO prezentuje zestaw, który zachwyci każdego fana retro-gamingu

​Najnowszy zestaw LEGO inspirowany jest jedną z najważniejszych retro konsol w historii gamingu - Atari 2600.

LEGO nieraz nawiązywało współpracę z różnymi markami, z czego wychodziły naprawdę interesujące produkty. Dla przykładu, można tu wspomnieć chociażby o dodatku do Forza Horizon 4, gdzie jeździliśmy samochodami zbudowanymi z tych kultowych klocków, jak również hit ostatnich miesięcy, czyli grę LEGO Star Wars: The Skywalker Saga.

Reklama

Również same klocki często nawiązywały do świata gier. Kolejne połączenie gier i klocków nastąpi poprzez wypuszczenie zestawu, z którego można złożyć jedną z pierwszych domowych konsol - Atari 2600.

Kultowe konsolki z klocków LEGO

To nie pierwszy przypadek, kiedy LEGO wypuszcza zestaw nawiązujący do konsol. Wcześniej taka współpraca miała miejsce z Nintendo, dzięki czemu powstał klockowy NES.

Zestaw błyskawicznie znalazł nabywców, nic więc dziwnego, że postanowiono powtórzyć to samo we współpracy z Atari. Oprócz konsolki, fani retro-gamingu mogą też znaleźć klocki inspirowane Super Mario oraz serią Sonic - firma wypuściła takie zestawy w styczniu.

Nowy zestaw otrzymał własny film promocyjny:

Natomiast jego debiut zbiega się w czasie z okrągłą rocznicą 50-lecia istnienia firmy Atari. Oczywiście klocki pozwalają na budowę kompletnej konsoli, wraz z niezbędnymi akcesoriami, takimi jak kontroler. Do zestawu dołączono cartridge, imitujące te z grami Asteroids, Adventure oraz Centipede. Do tego otrzymujemy miniaturową dioramę, przedstawiającą osobę grającą na Atari w pokoju inspirowanym latami 80. ubiegłego wieku.

Data premiery i cena Atari 2600 z LEGO

Konsola jeszcze nie jest dostępna w sprzedaży, ale wiemy już kiedy to nastąpi. Powinna trafić do sklepów 1 sierpnia, a jej sugerowana cena detaliczna w Stanach będzie wynosiła około 239,99 dolarów. To o 10 dolarów więcej niż poprzedni konsolowy zestaw z NES-em.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego | Atari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy