Reklama

Super Mario Bros. speedrun - kolejny rekord pobity?

​Super Mario Bros. to klasyk wśród gier platformowych, który doczekał się nawet swojej własnej konkurencji w przechodzeniu poziomów na czas. Co więcej - śmiałków podejmujących próby ustanawiania nowych rekordów świata nie brakuje.

Super Mario Bros. to gra wyprodukowana przez Nintendo. Platformówka przeszła do historii jako jedna z najważniejszych gier wideo wszech czasów, a tytułowi bracia hydraulicy nadal wywierają wpływ na branżę, chociaż minęło już prawie czterdzieści lat od premiery.

Zadziwiające jest to, że nawet po takim czasie gra posiada swoją stałą rzeszę fanów. Wielu z graczy próbuje urozmaicić i podkręcić rozgrywkę poprzez przechodzenie speedrunów, w których ustanawiane są coraz to nowsze rekordy świata.

Reklama

Najświeższym triumfatorem tej wirtualnej dyscypliny stał się użytkownik Niftski, który to zdołał ustanowić nowy najlepszy globalny czas, osiągając wynik 4:54.798! Porównując, drugie miejsce aktualnie należy do gracza o imieniu Miniland - 4:54.914. Możemy z przekonaniem stwierdzić, że stawka jest dość wyrównana.

Nowy złoty medalista jest zaledwie o milisekundy szybszy od swojego poprzednika. W rzeczywistości Niftski nie byłby w stanie osiągnąć tak krótkiego czasu, przechodząc grę w standardowy sposób.

Warto przypomnieć, że speedrun ten odbywa się w formule Any%, zezwalającej na robienie użytku z niedoskonałości gry. Istnieją również osobne formy współzawodnictwa, które zabraniają korzystania z tego rodzaju bugów.

Wygląda na to, że speedrunnerzy są niesamowicie blisko osiągnięcia najszybszego możliwego czasu, który w teorii aktualnie wynosi 4:53.265. Zatem, na tę chwilę Niftskiego dzieli zaledwie 1,5 sekundy od utraty pozycji lidera tabeli, a konkurencja jak widać, nie śpi.

Super Mario Bros. dla jednych stał się tylko wspomnieniem dzieciństwa dla innych natomiast świetnym polem do rywalizacji i przekraczania własnych barier. Pozostaje nam zatem czekać na kolejne filmiki podsumowujące ten rodzaj wyzwania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama