​Nintendo Switch bez wzrostu cen. Prezes chce uniknąć wyceniania ludzi

Prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa jednoznacznie oświadczył, że przenośna konsola Nintendo Switch nie będzie drożeć pomimo rosnących kosztów produkcji i wysyłki.

W ostatnim czasie Nintendo wyraźnie znalazło się na świeczniku. Kilkanaście dni temu w sieci pojawiło się sporo doniesień, że jeszcze w tym roku na rynku swoją premierę może mieć kolejna konsola od japońskiego giganta. Przeciek powiązany był ze spadkiem sprzedaży konsoli Nintendo Switch.

Dosłownie chwilkę później dowiedzieliśmy się, że nowa konsola wydana pod sztandarem Nintendo na pewno nie zagości przed marcem przyszłego roku. Tę informację przekazał wówczas reporter Bloomberga, Takashi Mochizuki.

Teraz z kolei głos zabrał sam prezes japońskiego hegemona, Shuntaro Furukawa i odniósł się do jeszcze innej, ale równie istotnej kwestii. W rozmowie z Nikkei Asia Furukawa podkreślił, że nie zamierza podnosić ceny Nintendo Switcha, pomimo rosnących kosztów produkcji i wysyłki. Słowa te padły w odpowiedzi na decyzję Mety o podniesieniu ceny Meta Quest 2 w relacji do wyżej wspomnianych czynników, które coraz częściej dotykają producentów sprzętu elektronicznego.

Reklama

Prezes stwierdził również, że Nintendo nadal będzie sprzedawało trzy modele Switcha w wersji standardowej, Switch Lite - po obniżonej cenie, oraz model OLED - jako najdroższa i najbogatsza wersja.

Nintendo Switch zadebiutowało na rynku w 2017 roku i od tego czasu urządzenie sprzedało się w liczbie ponad 110 mln na wszystkich rynkach globalnych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo | Nintendo Switch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy