​Steam wprowadza kolejne nowości związane z doborem języków gier

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że w ostatnim czasie na platformie Steam dzieje się prawdziwa rewolucja. Valve co rusz wdraża kolejne nowości, których celem jest poprawa intuicyjności i jakości korzystania z serwisu. Najnowsze zmiany również powinny spodobać się graczom.

Preferencje językowe nową funkcją na Steamie. Gracze na to czekali

Valve za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga poinformowało, że od teraz w największym portalu z grami Steam możemy wyszukiwać gry dostępne w ponad 100 językach. "Przy wskazywaniu swoich preferencji językowych na Steam i wyszukiwaniu gier możecie teraz wybierać opcje ze znacznie poszerzonej listy" - tłumaczą deweloperzy.

Reklama

Preferencje językowe możemy zmieniać w ustawieniach naszych profili. Dobór konkretnych ustawień wpłynie z kolei na to, w jakich językach wyświetlane zostaną polecane nam gry oraz produkcje w funkcjach odkrywania bezpośrednio już w sklepie Steam.

Gracze mogą więc wybrać jeden domyślny język podstawowy, w którym wyświetlany będzie interfejs użytkownika i zawartość w obrębie całego Sklepu Steam. Funkcja języków dodatkowych pozwoli z kolei widzieć zawartość w postaci opisów na stronach w sklepie i recenzje użytkowników w wybranych przez nas językach. Dodatkowe języki zawartości gry mają natomiast pomóc w odszukiwaniu gier, których zawartość dostępna jest w wybranych w tej sekcji językach.

Preferencje językowe będą miały wpływ na to, jakie gry i sugestie pojawiać będą się w sklepie Steam jako pierwsze. Valve pokusiło się także o zaimplementowanie specjalnej tabelki z szeroką listą języków. To ma jeszcze w większym stopniu wpłynąć na intuicyjność i prostotę użytkowania serwisu, w celu filtrowania treści zgodnych z naszymi preferencjami.

Jeśli poza polski zaznaczymy np. j. angielski oraz j. niemiecki, to mamy pewność, że produkcje obsługujące te języki będą na szczycie naszych list w sklepie i sugestiach. Językowe preferencje to kolejna spora nowość na Steamie po odświeżeniu mobilnej aplikacji platformy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy