Spider-Man 2: Fanowski koncept wersji na Switcha

​Spider-Man jest bez wątpienia jednym z najbardziej legendarnych fikcyjnych bohaterów w historii kultury ostatniego stulecia. Postać stworzona przez Marvela od ponad pół wieku cieszy się niesłabnącą popularnością.

Studio TeaserPlay postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyło koncept gry o Człowieku-Pająku w wersji na Switcha. Robi on wielkie wrażenie.

Spider-Man w sierpniu wrócił na tapetę

Spider-Man jest jednym z najbardziej ikonicznym superbohaterem w historii popkultury. Człowiek-Pająk stworzony przez Marvela po raz pierwszy pojawił się w przestrzeni publicznej w sierpniu 1962 roku, więc dokładnie pół wieku temu. Od tego czasu Spider-Man stał się jednym z najpopularniejszych fikcyjnych bohaterów w historii.

Reklama

Szczególnie młodsi odbiorcy bardzo polubili tę postać. Jednak filmowa adaptacja z nim w roli głównej powstała wiele lat później. Wprawdzie już w latach 70-tych japońscy twórcy ekranizowali Spider-Mana, to największą popularność zdobyła trylogia w reżyserii Sama Raimiego.

Zapoczątkowana ona została w 2002 roku, druga część powstała w 2004 roku, a trzy lata później ostatnia. W głównej roli wystąpił Tobey Maguire, obok takich gwiazd jak Williem Dafoe czy Kristen Dunst. W 2018 roku premierę miała gra Spider-Man, wyprodukowana przez studio Insomniac Games, na wyłączność dla konsol PlayStation i komputerów stacjonarnych. Na przyszły rok zaplanowana jest druga część tej produkcji.

Jednak w sierpniu do sklepów trafiła zupełnie odświeżona wersja produkcji sprzed czterech lat. Zdobyła ona bardzo dobre oceny w opinii graczy i ekspertów. Studio TeaserPlay, zajmujące się wizualizacją gier na silniku Unreal Engine 5 postanowiło przygotować swój nowy projekt. Tym razem dotyczy on Spider-Mana w wersji na Switcha.

Fanowska wersja Spider-Mana jest oszałamiająca!

TeaserPlay jak zwykle wykonał kapitalną robotę. Tym razem na swoim kanale w serwisie YouTube opublikował niespełna dwuminutowy zwiastun switchowej wersji Człowieka-Pająka. Na ekranie widzimy głównie Venoma, innego z bohaterów Marvela, który posiada ponadludzkie zdolności. Jednak to, co przykuwa największą uwagę, to fakt, jak doskonała grafika znajduje się na przedstawionym koncepcie.

Barwy, oświetlenie, cienie, jakość tekstur powalają wręcz na kolana. Momentami można zastanowić się, czy oglądamy jeszcze koncept gry wideo, czy już film o superbohaterach. Produkcja TeaserPlay z pewnością wzbudzi zainteresowanie wielu z uwagi na planowaną na 2023 rok premierę Spider-Mana 2. A możliwości silnika Unreal Engine 5 po raz kolejny skłaniają do refleksji nad tym, czy będzie to graficzna rewolucja w świecie gier wideo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spider-Man 2 | Switch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy