Reklama

ALIENS 2023: Demo legendarnej gry na nowym silniku budzi zachwyt!

​"ALIEN" to marka, która znana jest fanom science-fiction od wielu lat. Miała ona wiele różnych adaptacji filmowych czy growych. Teraz studio "TeaserPlay" postanowiło pokazać, jak tytuł wyglądałby na silniku Unreal Engine 5.

Alien: Isolation otrzyma swoją kontynuację?

Alien: Isolation okazał się jedną z najlepszych adaptacji filmowego Aliena, jaką kiedykolwiek podjęła branża gier komputerowych. Klimat zaszczucia, wspaniałe odwzorowanie filmowego retro-futuryzmu oraz nieprawdopodobnie klimatyczna muzyka sprawiły, że tytuł stał się wyznacznikiem tego, jak powinno przenosić się Obcego na ekrany komputerów.

Reklama

Niespełna miesiąc temu dowiedzieliśmy się, ze w przyszłym roku na rynku zadebiutuje adaptacja growa Aliens. Odpowiedzialne będzie za niego studio Survos. Jednak teraz w sieci pojawiło się bardzo ciekawe demo. Studio "TeaserPlay" na swoim kanale na YouTube udostępniło krótki trailer zatytułowany "ALIENS 2023". Gameplay wskazuje, na to, że jest to coś w stylu drugiej części Alien: Isolation.

Całość została przeniesiona na silnik Unreal Engine 5. Trzeba przyznać, że realizm jaki widzimy w materiale, jest nieprawdopodobny i to namiastka tego, co nas czeka w świecie gier w kolejnych latach.

Unreal Engine 5 - krok milowy w rozwoju gier wideo

Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy na samym początku rewolucji graficznej w grach wideo. Ostatnie lata były swego rodzajem przestojem w rozwoju technologii w grach wideo. Wprawdzie mamy Ray Tracing czy DLSS, ale to dopiero Unreal Engine może przynieść nieznane wcześniej doznania z rozgrywki wideo.

Wszelkie dotychczasowe prezentacje powodują zapieranie tchu w piersiach. Grafika jest do tego stopnia fotorealistyczna, że trudno czasami zorientować się, czy mamy do czynienia z grą wideo czy z nagraniem z rzeczywistości. Tak właśnie jest w "ALIENS 2023". Odświeżona wersja "Izolacji" wygląda doskonale. Można być pewnym, że gra ta byłaby wielkim hitem na rynku gamingowym już teraz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy