Reklama

Sony ujawnia szczegóły wymiany gier z PS3 na PS4. Jest jeden haczyk...

Sony wraz z wybranymi wydawcami oferuje ciekawą opcję dla graczy - możliwość tańszego kupienia kilku gier w wersji na PS4, jeśli posiada się edycję na PS3.

Firma opublikowała krótki samouczek zdradzający krok po kroku, w jaki sposób będzie można aktywować wydanie danej produkcji na PlayStation 4. I pojawia się w nim pewien haczyk... Programem tańszej przesiadki na PS4 objęte są na razie cztery gry - Assassin’s Creed IV: Black Flag, Call of Duty: Ghosts, Watch_Dogs oraz Battlefield 4.

Są dwie możliwości skorzystania z tej opcji - dla osób, które kupią jedną ze wspomnianych produkcji na PS3 w edycji pudełkowej oraz dla tych preferujących wydania cyfrowe. O ile w drugim przypadku proces kupna tańszej wersji na PS4 jest prosty (gra po niższej cenie automatycznie pojawi się w ofercie, jeśli korzystamy z tego samego konta, na którym kupiliśmy edycję PS3), o tyle w przypadku "pudełek" jest to nieco bardziej skomplikowane.

Reklama

Do opakowań z produkcjami na PlayStation 3 dodawany będzie kod, który należy aktywować w PSN-ie, dzięki czemu będziemy mogli kupić ten sam tytuł, tyle że w wydaniu na next-gena Sony, za 10 dolarów. I tutaj pojawia się pewien problem.

Posiadacze pudełkowych wersji gier na PS3 będą mogli kupić tylko cyfrowy odpowiednik w wersji na PS4. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mimo iż produkcja przypisana będzie do naszego konta, aby móc w nią grać nadal będziemy musieli mieć w konsoli płytę... z edycją na PlayStation 3.

W innym przypadku istniałoby ryzyko, że z jednej kopii korzystałyby dwie osoby - jedna na PS3, a druga na PS4. Zapewne Sony chce uniknąć takiego scenariusza.

Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation 4 | ps3 | TGS 2013

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje