Reklama

Silent Hill powraca... jako rozszerzenie Dead by Daylight

​Kolejne większe rozszerzenie do asymetrycznej gry sieciowej Dead by Daylight przemówi zapewne do fanów serii Silent Hill, którzy już od wielu lat nie mogą doczekać się nowej, pełnoprawnej odsłony. W czerwcu w tym pierwszym horrorze pojawi się bowiem maskotka cyklu - sympatyczny Pyramid Head.

Mężczyzna (chyba?) z metalową piramidą na głowie i wielkim tasakiem, znany także jako Egzekutor, będzie kolejnym zabójcą do wyboru. Do tego - po stronie atakowanych - pojawi się Cheryl Mason (lub Heather Mason), główna bohaterka Silent Hill 3. Do tego mapa inspirowana pierwszym Silent Hill.

Nowości są już dostępne na publicznych serwerach testowych na Steamie, jeśli chcemy sprawdzić je wcześniej. Pełna wersja rozszerzenia dostępna będzie jednocześnie nie tylko na PC, ale także na pozostałych platformach sprzętowych Dead by Daylight, a więc PlayStation 4, Xbox One oraz Switch.

Reklama

Sieciowy horror nie od dzisiaj oferuje podobne "wizyty". Był już Demogorgon z serialu "Stranger Things", Freddy Krueger z serii "Koszmar z ulicy Wiązów", czy też pan Michael Myers z "Halloween". Nigdy wcześniej nie stawiano jednak na treści przenoszone prosto z innej serii gier wideo.

Być może jest to wstęp do jakichś większych zapowiedzi, już w wykonaniu Konami? Fani na pewno będą mieli takie nadzieje, lecz warto tonować nastroje. Ostatnie podejście - intrygujące Silent Hills od Hideo Kojimy - zostało anulowane na krótko po opuszczeniu japońskiej firmy przez tego producenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy