Reklama

Serial The Walking Dead zostanie powiązany z grą? Niewykluczone

Oba seriale spod znaku The Walking Dead - zarówno telewizyjny, jak i growy - są świetnymi produkcjami cieszącymi się ogromną popularnością, ale opowiadają dwie różne historie, choć są osadzone w tym samym świecie.

Czy fani mogą spodziewać się, że w pewnym momencie telewizyjne The Walking Dead nawiąże do przygodówki Telltale Games lub odwrotnie? Są na to spore szanse. Tak przynajmniej stwierdził sam Robert Kirkman, twórca komiksu The Walking Dead, który pracuje też nad jego telewizyjną adaptacją. W wywiadzie udzielonym serwisowi Wired zdradził, że ewentualne wymieszanie wydarzeń z gry Telltale Games i serialu nie jest wykluczone.

"Drzwi zawsze są dla nas otwarte, jednak to, czy z nich skorzystamy, czy nie, pozostaje osobną kwestią. Jeśli szykowalibyśmy coś fajnego, na pewno bym tego nie zaspoilerował. Scott Gimple, nasz scenarzysta, jest wielkim fanem gry i ją dobrze zna" - mówi Kirkman.

Reklama

Warto przy tym podkreślić, że w serialu telewizyjnym już raz odniesiono się do wydarzeń z gry, choć w niewielkim stopniu. W jednym z niedawnych odcinków wspomniano o Macon, miasteczku z Georgii, które pojawia się w produkcji Telltale Games. Kirkman wyjaśnia, że w ten sposób chciano pokazać fanom, że producenci wiedzą o istnieniu "większego uniwersum The Walking Dead". A przecież najbardziej bawią tego typu szczegóły.

Ale czy można liczyć na więcej odniesień, które będą dodatkowo bardziej znaczące? Niewykluczone - zwłaszcza, że rok temu Dan Connors, dyrektor generalny Telltale Games, stwierdził, że nie widzi przeszkód, aby bohaterowie ich przygodówki nie krzyżowali swoich losów z postaciami znanymi ze szklanego ekranu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy