​Rola w The Last of Us nie odstrasza Pedro Pascala od grzybów

Historia opowiedziana w grze i serialu The Last of Us bazuje na tym, że grzyb z gatunku Cordyceps nagle atakuje ludzi.

Grzyb działa inaczej niż zakażenia bakteriami czy wirusami i zmusza nosiciela by ten umożliwił mu rozmnażanie się. W serialu wprowadzono również kilka zmian w porównaniu do gier, na przykład to, że zarażeni są połączeni siecią kosmyków, które jednocześnie są jednym ze sposobów na przeniknięcie do organizmu kolejnej osoby - w tym mózgu. Pedro Pascal, jeden z głównych aktorów serialu podzielił się swoimi spostrzeżeniami, związanymi z tą historią i czy zmieniło się jego podejście do spożywania grzybów.

Pedro - amator grzybów

Pedro Pascal wystąpił w show Late Night with Seth Meyers, gdzie powiedział między innymi, że nawet mimo tak obrazowo przedstawionej epidemii grzybów w serialu, te nadal nie budzą jego obrzydzenia. “Kocham grzyby, w każdej postaci. Niezależnie od tego, czy są podawane w restauracji, kupione w supermarkecie czy mają jeszcze inną formę". Prowadzący nawiązał przy okazji do istnienia grzybów halucynogennych, które połączone z oglądaniem serialu mogłyby stać się częścią niezapomnianego doświadczenia. “Tego bym nie zrobił" - odpowiedział Pascal - “To jest coś, co mogłoby Wam zrobić poważną krzywdę, więc tego nie róbcie".

Reklama

Left Behind

Następny odcinek serialu ma odbiec od głównej osi czasu i opowiedzieć historię Ellie z czasów zanim poznała Joela oraz gry trwała jej przyjaźń z Riley. Dowiemy się między innymi jak obie dziewczyny spotkały się ze Świetlikami. Epizod ten będzie oparty na dodatku do The Last of Us 1 - Left Behind i jednocześnie ma być przedłużeniem “cliffhangera" związanego z dalszymi losami Joela po tym, jak ten otrzymał poważną ranę w brzuch.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy