Rockstar Games ogłosiło oficjalnie GTA VI. Wkrótce pierwszy zwiastun

Środowisko graczy od lat czeka na najnowszą część Grand Theft Auto. Przez kilka ostatnich lat w sieci można było przeczytać wiele mniej lub bardziej prawdopodobnych przecieków. Mieliśmy do czynienia także z ogromnymi wyciekami danych dotyczącymi gry. Teraz Rockstar Games opublikował pierwsze konkrety.

Przecieki o GTA VI rozpalały wyobraźnię graczy

Przecieki na temat oczekiwanego przez graczy na całym świecie GTA VI rozprzestrzeniały się po sieci już od wielu miesięcy. Co ciekawe, wiele z nich sprawdziło się w mniejszym lub większym stopniu.Należała do nich chociażby pogłoska, że jednym z grywalnych antagonistów po raz pierwszy ma być kobieta.

Potwierdziła się ona w opublikowanym przecieku ze wstępnej fazy gry. Wówczas do internetu trafiło kilkadziesiąt minut rozgrywki w trybie deweloperskim i właśnie tam widzieliśmy sterowaną przez gracza kobiecą postać.

Reklama

Od dawna także spekuluje się, że otwarty świat gry ma być tak wielki, jak nigdy jeszcze wcześniej w gamingu. Podejrzewano nawet, że nie tylko USA będzie terenem rozgrywki, ale także Meksyk, co byłoby ściśle związane z fabułą GTA VI. Wkrótce jednak te wszystkie plotki zostaną poddane weryfikacji. Rockstar zapowiedział zwiastun gry. Ma on zostać pokazany jeszcze w tym roku. Data premiery może mieć związek z nadchodzącymi urodzinami Rockstar Games.

GTA VI w końcu oficjalnie nadchodzi!

W grudniu Rockstar Games będzie obchodził ćwierćwiecze istnienia. Studio w tym czasie rozsławiło się dzięki serii Grand Theft Auto, lecz to nie są ich jedyne wielkie dzieła. Do nich zaliczamy także obie części Red Dead Redemption czy mniej znaną, ale także świetnie wykonaną grę detektywistyczną - L.A. Noire. Rocznica 25-lecia studia będzie jednak obchodzona w bardzo interesujący sposób. Ma związek z ogłoszeniem premiery GTA VI.

Istniejące plotki odnośnie GTA VI zostaną w końcu oficjalnie potwierdzone, a niektóre z nich zdementowane przez samych deweloperów. W środowy poranek niespodziewanie studio Rockstar Games opublikowało wpis w mediach społecznościowych. Jego treść zaskoczyła tysiące graczy na całym świecie. Ujawniono w nim m.in. przybliżoną datę publikacji pierwszego zwiastuna. Fani mogą być bardzo pozytywnie zaskoczeni. Fani czekali na ten dzień od wielu lat.

Okazuje się zatem, że jeszcze w tym roku obejrzymy pierwszy zwiastun jednej z najbardziej oczekiwanych gier w historii branży. Prawdopodobnie będzie to jedynie zapowiedź złożona z cutscenek, a Rockstar nie pochwali się jeszcze fragmentami rozgrywek. Nie zmienia to jednak faktu, że takie ogłoszenie jest wielkim zaskoczeniem, a ujawnienie daty premiery zwiastuna na grudzień to ogromna niespodzianka.

Ogłoszenie publikacji trailera spotkało się z wielkim odbiorem wśród internautów. Tylko na platformie X.com (dawniej Twitter) oświadczenie zostało wyświetlone ponad 4 miliony razy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy